Urządzenia wielofunkcyjne

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Urządzenie wielofunkcyjne

Drukarka często okazuje się niewystarczającym sprzętem w biurze czy w domu. Urządzenie wielofunkcyjne poszerzy Twoje możliwości, dając dodatkowo dostęp do kserokopiarki i skanera w jednym urządzeniu.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe, czy atramentowe?

Podobnie jak w przypadku klasycznej drukarki, wśród urządzeń wielofunkcyjnych wybierać możemy między atramentowymi, a laserowymi. Te drugie są zdecydowanie droższe, ale w przypadku częstego drukowania dokumentów w biurze, mogą okazać się tańsze w eksploatacji.

Urządzenie wielofunkcyjne atramentowe okaże się natomiast lepszym wyborem, gdy w ramach użytkowania, będziesz chciał drukować obrazki, szczegółowe grafiki czy zdjęcia. W tym miejscu warto wspomnieć o technologii EcoTank stosowanej w drukarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych Epson. Rozwiązanie to umożliwia wygodne uzupełnianie tuszu jedynie w tym kolorze, który się skończył, co przekłada się na oszczędność pieniędzy i ekologię.

Urządzenie wielofunkcyjne kolorowe, czy monochromatyczne?

Tutaj wybór również zależy od przeznaczenia urządzenia wielofunkcyjnego. Jeśli będziesz wykorzystywał je głównie do kopiowania i drukowania dokumentów w zupełności wystarczyć powinno urządzenie monochromatyczne, które jest rozwiązaniem tańszym. Kolorowe tusze przydadzą się głównie do druku zdjęć i obrazów. Urządzenie wielofunkcyjne kolorowe będzie droższe nie tylko w zakupie, ale również w eksploatacji.

Najważniejsze cechy urządzenia wielofunkcyjnego

Przy wyborze urządzenia wielofunkcyjnego jest kilka bardzo ważnych kwestii, obok których nie możesz przejść obojętnie. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jakie formaty obsługuje dany model. Na rynku znajdziesz urządzenia wielofunkcyjne, które sprawdzą się nie tylko dla formatu A4, ale także dla A3 czy C4 (koperty).

Kolejnym parametrem, nad którym warto się pochylić jest rozdzielczość. Im będzie ona większa, tym jakość druków czy kserokopii będzie lepsza. Ponadto producenci w bardziej zaawansowanych modelach dodają funkcje: obsługi kart pamięci i pendrive, drukowania bezprzewodowego za pośrednictwem WiFi, czy zarządzania urządzeniem za pośrednictwem aplikacji mobilnej.