Urządzenia wielofunkcyjne

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Urządzenie wielofunkcyjne

Drukarka często okazuje się niewystarczającym sprzętem w biurze czy w domu. Urządzenie wielofunkcyjne poszerzy twoje możliwości, dając dostęp dodatkowo do kserokopiarki, skanera czy nawet faxu. Jak wybrać urządzenie wielofunkcyjne? Jakie są jego rodzaje i na jakie cechy zwrócić uwagę przed zakupem?

Gdzie przyda się urządzenie wielofunkcyjne?

Drukarka wielofunkcyjna to urządzenie, które przyda się w każdym miejscu, w którym druk odbywa się na większą skalę, a oprócz drukowania korzystamy z opcji kserowania czy skanowania. Takie miejsca to nie tylko duże firmy i biura, ale również szkoły czy prywatne domy. Jeśli na co dzień operujesz sporą ilością materiałów w formie papierowej, potrzebujesz wykonywać ich kopie czy skany, to z pewnością inwestycja w urządzenie wielofunkcyjne będzie trafna. Takie rozwiązanie to przede wszystkim wygoda wynikająca z tego, że nie musisz kupować i ustawiać w domu czy w biurze trzech różnych maszyn. Urządzenie wielofunkcyjne w jednej obudowie zamyka trzy sprzętu – drukarkę, skaner i ksero.

Drukarka wielofunkcyjna – rodzaje

Urządzenia wielofunkcyjne dzielimy głównie ze względu na metodę drukowania oraz ze względu na rodzaj wydruku:

Urządzenie wielofunkcyjne atramentowe kontra laserowe

Podobnie jak w przypadku klasycznej drukarki, wśród urządzeń wielofunkcyjnych wybierać możemy między atramentowymi a laserowymi. Te drugie są tańszymi rozwiązaniami, które sprawdzą się lepiej w przypadku druku zdjęć, obrazów, wykresów czy szczegółowych grafik. Natomiast przy drukowaniu dużej ilości dokumentów lepszym wyborem będzie urządzenie wielofunkcyjne laserowe.

Urządzenie wielofunkcyjne kolorowe czy monochromatyczne?

Tutaj wybór również zależy od przeznaczenia urządzenia wielofunkcyjnego. Jeśli będziesz wykorzystywał je głównie do kopiowania i drukowania dokumentów w zupełności wystarczyć powinno urządzenie monochromatyczne, które jest rozwiązaniem tańszym. Kolorowe tusze przydadzą się głównie do druku zdjęć i obrazów. Urządzenie wielofunkcyjne kolorowe będzie droższe nie tylko w zakupie, ale również w eksploatacji.

Najważniejsze cechy urządzenia wielofunkcyjnego

Przy wyborze urządzenia wielofunkcyjnego jest kilka bardzo ważnych kwestii, obok których nie możesz przejść obojętnie.

 • Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jakie formaty obsługuje dany model. Na rynku znajdziesz urządzenia wielofunkcyjne, które sprawdzą się nie tylko dla formatu A4, ale także dla A3 czy C4.
 • Kolejnym parametrem, nad którym warto się pochylić jest rozdzielczość. Im będzie ona większa, tym jakość druków czy kserokopii będzie lepsza.
 • Istotną kwestią jest także sposób łączności. Standardowym sposobem łączenia drukarki z komputerem wciąż pozostaje kabel USB. Bardziej praktycznym rozwiązaniem wydaje się jednak moduł WiFi. Coraz częściej w biurach czy firmach pojawiają się właśnie modele z WiFi, ponieważ to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy z drukarki korzysta więcej niż jedna osoba. Połączenie bezprzewodowe umożliwia wygodne korzystanie z urządzenia wielofunkcyjnego wielu osobom bez konieczności przełączania kabla między urządzeniami.
 • Rozmiar urządzenia wielofunkcyjnego to jeden ważniejszych parametrów. Jego wybór uzależniony jest głównie od miejsca, w którym ma stanąć drukarka wielofunkcyjna. W domach czy niewielkich biurach z pewnością lepiej sprawdzą się mniejsze modele, które pozwolą zaoszczędzić miejsce. Pamiętajmy jednak, że wybór drukarki wielofunkcyjnej w mniejszym rozmiarze nie oznacza gorszej jakości.