Drukarki laserowe ze skanerem do domu

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Drukarka laserowa ze skanerem

Drukarki laserowe ze skanerem zyskują coraz większą popularność. Choć są nieco droższe od klasycznych atramentówek, to wyróżniają się wieloma cechami, które znacznie usprawniają drukowanie. Jakie zalety mają drukarki laserowe ze skanerem i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Drukarka laserowa – dlaczego warto?

Drukarki laserowe wypierają klasyczne atramentówki, oferując wyższą wygodę użytkowania. Są co prawda droższe od drukarek atramentowych, ale w ich przypadku maleją koszty eksploatacji. Ponadto drukarki laserowe wyróżniają się znacznie większą prędkością druku, a dzięki braku tuszu, nie musisz martwić się, że dokumenty rozmażą się tuż po wydruku.

Drukarka laserowa ze skanerem do domu

Skaner to dodatkowe udogodnienie drukarki. W dobie Internetu wiele dokumentów przesyłamy drogą mailową zamiast dostarczać ich papierowe wersje do współpracowników, urzędów czy do banku. Dzięki drukarce laserowej ze skanerem szybko przeniesiesz dokument na komputer, by móc go przesłać do odbiorcy drogą elektroniczną. To wygodne rozwiązanie do domu, zwłaszcza w dobie coraz popularniejszej pracy zdalnej.

Drukarka laserowa ze skanerem kolorowa, czy monochromatyczna?

Tutaj wybór zależy od przeznaczenia urządzenia. Jeśli będziesz wykorzystywał drukarkę głównie do kopiowania i drukowania dokumentów w zupełności wystarczyć powinno urządzenie monochromatyczne, które jest rozwiązaniem tańszym. Kolorowe tusze przydadzą się głównie do druku zdjęć i obrazów. Warto pamiętać, że drukarka laserowa kolorowa będzie droższa nie tylko w zakupie, ale również w eksploatacji.

Drukarka laserowa z WiFi?

Nowsze modele drukarek laserowych mają wbudowany moduł WiFi. Jest to ciekawa funkcja, pozwalająca na łączność bezprzewodową. Dzięki temu możesz ograniczyć liczbę kabli, ponieważ by wydrukować dokument czy grafikę nie musisz podłączać drukarki do komputera. Poza tym wydruki możesz wykonywać nie tylko z komputera ale również z telefonu lub tabletu. Sporą zaletą takie rozwiązania jest to, że drukarka może stać w innym pomieszczeniu niż znajduje się nośnik.

Jak wybrać drukarkę laserową?

Przy wyborze drukarki laserowej ze skanerem jest kilka bardzo ważnych kwestii, obok których nie możesz przejść obojętnie. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jakie formaty obsługuje dany model. Na rynku znajdziesz drukarki, które sprawdzą się nie tylko dla formatu A4, ale także dla A3. Należy jednak pamiętać, że taka drukarka będzie dużo większa i zajmie więcej miejsca. Kolejnym parametrem, nad którym warto się pochylić jest rozdzielczość. Im będzie ona większa, tym jakość druków będzie lepsza. Dotyczy to nie tylko drukarki, ale również skanera – to osobne parametry. Jeśli zależy Ci na szybkości druku, zwróć także uwagę na pamięć RAM. Większa pamięć przyśpieszy proces drukowania.