Drukarki laserowe

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Drukarka laserowa

Drukarka laserowa – dlaczego warto?

Drukarki laserowe wypierają klasyczne atramentówki, oferując wyższą wygodę użytkowania. Są co prawda droższe od drukarek atramentowych, ale w ich przypadku maleją koszty eksploatacji. Ponadto drukarki laserowe wyróżniają się znacznie większą prędkością druku, a dzięki braku tuszu, nie musisz martwić się, że dokumenty rozmażą się tuż po wydruku.

Najważniejsze zalety drukarki laserowej:

 • Szybkość działania - laserowe działają nawet o 2,5 razy szybciej od atramentówek
 • Wydajność – jeden toner wystarcza na około 10 tys. stron
 • Wygoda i praktyczność – brak rozmazujących się i zasychających tuszy
 • Niski koszt eksploatacji

Nie oznacza to jednak, że laserówka jest dominująca w rankingu drukarek. Nie jest ona bowiem najbardziej szczegółowa, a więc nie zawsze dobrze się sprawdzi, np. w przypadku wydruku zdjęć czy szczegółowych wykresów. Należy również pamiętać, że drukarka laserowa zazwyczaj będzie dość duża, a co za tym idzie – zajmie sporo miejsca.

Drukarka laserowa - jak wybrać

Jest kilka podstawowych parametrów, na które powinieneś zwrócić uwagę wybierając drukarkę. To przede wszystkim:

 • Rozdzielczość – im jej wartość będzie większa, tym jakość wydruków lepsza
 • Rozmiar drukarki – rozmiar drukarki wybierz na podstawie jej przeznaczenia. Do domu wygodniejsza będzie niewielka laserowa i zapewne wystarczy format druku A4. Producenci oferują również formaty A3, ale należy liczyć się z jej większymi rozmiarami. Taka drukarka lepiej sprawdzi się w biurach i firmach, gdzie drukuje się na większą skalę i w różnych formatach
 • Połączenie sieciowe – coraz częściej w drukarkach pojawia się moduł wifi. To wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala uniknąć dodatkowych kabli. Bezprzewodowo może połączyć drukarkę z komputerem, telefonem czy tabletem, a następnie wydrukować dokumenty czy grafiki
 • Kolorowa vs monochromatyczna – to bardzo istotna kwestia przy wyborze drukarki. Głównie ze względu na koszty. Należy pamiętać, że kolorowa drukarka będzie droższa nie tylko przy zakupie, ale również w eksploatacji. Jeśli drukarka ma być przeznaczona głównie do wydruków dokumentów, wystarczająca będzie monochromatyczna. Natomiast do druku zdjęć, obrazków i grafik, lepiej sprawdzi się drukarka kolorowa.
 • Drukarka laserowa ze skanerem – dodatkowym udogodnieniem drukarki będzie wbudowany skaner. Dzięki niemu szybko i z łatwością przeniesiesz papierowe dokumenty na komputer. To przydatna funkcja w czasach, gdy bardzo często wszelkie dokumenty przesyłamy drogą mailową. Jeśli zdecydujesz się na drukarkę laserową ze skanerem, warto zwrócić dodatkowo uwagę na rozdzielczość skanera, która odpowiada za jakość skanowanych dokumentów.

Drukarka laserowa monochromatyczna czy kolorowa?

Tutaj wybór zależy od przeznaczenia urządzenia. Jeśli będziesz wykorzystywał drukarkę głównie do kopiowania i drukowania dokumentów w zupełności wystarczyć powinno urządzenie monochromatyczne, które jest rozwiązaniem tańszym. Kolorowe tusze przydadzą się głównie do wydruku zdjęć i obrazów. Warto pamiętać, że drukarka laserowa kolorowa będzie droższa nie tylko w zakupie, ale również w eksploatacji.