Ładowarki sieciowe

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Ładowarka sieciowa

Ładowarka sieciowa jest wciąż najpopularniejszą opcją ładowania nie tylko telefonu, ale także tabletu, głośnika czy innych urządzeń elektronicznych. Jak działają ładowarki sieciowe i jakie są ich standardy?

Jak działa ładowarka sieciowa?

Każdy posiadacz telefonu lub tabletu z pewnością choć raz korzystał z ładowarki sieciowej. To standardowa metoda ładowania baterii w naszych mobilnych urządzeniach. Taki model ładowarki wystarczy podłączyć do gniazdka sieciowego, używając kabla USB. W zależności od modelu, ładowarka może posiadać kilka wyjść USB oraz kabel na wyposażeniu. Jeszcze do niedawna musieliśmy dostosowywać ładowarkę do dedykowanego gniazda. Dziś producenci - dzięki takim standardom jak micro USB czy USB C - nie stosują różnych gniazd, co czyni ładowarki do telefonów uniwersalnymi. A to ich duża zaleta.

Oto najważniejsze parametry ładowarek sieciowych:

 • napięcie ładowania – wyrażone w woltach (V)
 • natężenie prądu – wyrażone w amperach (A)

Ładowarka sieciowa – oryginał czy zamiennik?

Oryginalne akcesoria do telefonów często bywają drogie. Głównie z tego powodu zdarza nam się decydować na ich zamienniki. Czy warto kupić zamiennik ładowarki sieciowej? Jeśli stoisz przed takim dylematem, warto rozważyć kilka konsekwencji, jakie może nieść za sobą korzystanie z nieoryginalnej ładowarki. Przede wszystkim pomyśl o efektywności ładowarki - oryginalna z pewnością okaże się skuteczniejsza aniżeli zamiennik. Oprócz tego, stosując ładowarkę innej firmy, możesz zauważysz dłuższy czas ładowania smartfonu oraz to, że twoja bateria będzie wyładowywać się szybciej.