Pendrive USB 3.0

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Pendrive z USB 3.0

Dobry pendrive charakteryzuje się dużą szybkością zapisu i odczytu danych. To najważniejsza cecha zaraz obok pojemności. Szybkie transfery i dużą pojemność zagwarantuje pendrive ze złączem USB 3.0.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pendrive’a?

Wielokrotnie przenosimy pliki, dokumenty, zdjęcia czy materiały wideo z jednego komputera na drugi lub przekazujemy je innym osobom. Nie każdy plik możemy przesłać mailem i dlatego tak przydatne są pendrive’y. To niewielkie mobilne urządzenia wyposażone w pamięć flash i złącze USB wykorzystujemy w szkole, pracy czy w domu na co dzień. Przy wyborze pendrive’a najistotniejsze są:

 • Pojemność – od niej zależy, jak dużo plików pomieści nośnik
 • Maksymalna prędkość odczytu – określa szybkość, z jaką system otworzy zapisane na pendrivie pliki
 • Maksymalna prędkość zapisu – decyduje o tym, ile potrwa nagrywanie na pendrive określonej ilości danych

Prędkość zapisu i odczytu danych – dlaczego pendrive z USB 3.0?

Maksymalna prędkość transferu pendrive zależy przede wszystkim od typu pamięci flash oraz wykorzystywanego przez niego interfejsu. Obecnie najpopularniejszymi są USB 2.0 i USB 3.0. Ten drugi standard oferuje znacznie większą wydajność. Pendrive w standardzie USB 3.0 wyróżnia się dużo większą szybkością. Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy w pełni wykorzystać możliwości przenośnej pamięci flash USB 3.0, to nasz komputer również musi być wyposażony w taki port.

Pendrive z USB 3.0 – co oferuje?

 • Szybkość zapisu i odczytu danych - USB 3.0 oferuje szybkość zapisu na poziomie do 380MB/s oraz odczytu do 433MB/s, podczas gdy standard 2.0 to odpowiednio: zapis 12MB/s, odczyt – 40MB/s
 • Pojemność pendrive’a – parametry rozpoczynają się od 4 GB. Pojemności pendrive’a 3.0 sięgają nawet od 200 do 512 GB, przy czym najpopularniejszy to 256 GB

  Tak wysoka pojemność, jaką oferuje pendrive z USB 3.0 pozwala na zapis plików multimedialnych, zdjęć wysokiej rozdzielczości, plików MP3, plików graficznych czy filmów i prezentacji.