Klawiatury gamingowe

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Klawiatura gamingowa

Wybierając klawiaturę dla gracza, w pierwszej kolejności należy określić, jaka konstrukcja najlepiej odpowie na indywidualne potrzeby użytkownika. Gracze decydując się na gamingową klawiaturę, wybierają najczęściej pomiędzy klawiaturą membranową, a mechaniczną.


Klawiatura do gier mechaniczna czy membranowa?
Klawiatury mechaniczne są najpopularniejsze wśród graczy. Specyfika przełączników mechanicznych (konstrukcji pod przyciskiem) opiera się na rejestracji każdego klawisza indywidualnie. Istnieje kilka rodzajów (najpopularniejsze to Cherry MX, Kailh, Outemu) i typów przełączników mechanicznych (np. niebieskie, czerwone, brązowe). Typy przełączników różnią się m.in. siłą nacisku potrzebną do aktywacji klawisza, czy sygnałem informującym o aktywacji klawisza (dźwiękowym lub dotykowym). Klawiatury mechaniczne pracują głośniej niż membranowe, jednak górują nad nimi pod względem wytrzymałości.


Klawiatury membranowe są popularne ze względu na atrakcyjną relację ceny do możliwości. W klasycznych klawiaturach tego typu przyciski są umieszczone na trzech membranach. Między przyciskiem, a membraną znajduje się gumowa kopułka, która po dociśnięciu do membrany wysyła informację do komputera. Taka konstrukcja sprawia, że praca klawiatury membranowej jest wyjątkowo cicha, jednak pod względem trwałości wypada ona gorzej niż konstrukcja mechaniczna. Z biegiem czasu potrzeba też coraz większej siły nacisku do aktywacji klawisza.


Solidność i ergonomia klawiatury dla gracza
Na wytrzymałość klawiatury dla gracza składa się nie tylko jej konstrukcja, ale również jakość materiałów, z których została wykonana. Solidna klawiatura gamingowa nie powinna uginać się pod naciskiem. Z kolei powierzchnia klawiatury i klawisze powinny być przyjemne w dotyku, co poprawia komfort użytkowania. Wpływ na to mają także elementy antypoślizgowe gwarantujące jej stabilność podczas dynamicznych rozgrywek. Duże znaczenie mają również ergonomicznie wyprofilowane klawisze. Pozostałe cechy zwiększające wygodę to możliwość regulacji kąta nachylenia klawiatury oraz podpórka pod nadgarstki.


Podświetlenie
Podświetlenie w klawiaturach jest szczególnie cenione przez graczy z dwóch powodów. Pierwszy to ułatwienie rozgrywki (np. w trakcie nocnych sesji), a drugi to estetyka i styl. Najpopularniejszym rodzajem podświetlenia wśród graczy jest RGB, które nie tylko efektownie się prezentuje, ale pozwala również na tworzenie dużej ilości własnych kompozycji kolorystycznych.


Funkcje gamingowe
W klawiaturze dla gracza istotne są także funkcje typowo gamingowe. Najbardziej ceniony przez graczy jest n-key rollover, który niezależnie od tego ile jednocześnie klawiszy zostało wciśniętych, zapewnia rejestrację każdego z nich. Duże znaczenie ma również możliwość ustawiania makr (przypisywanie skrótów klawiszowych) oraz możliwość blokowania klawiszy, które przeszkadzają podczas gry.


Więcej informacji znajdziesz w artykule Jaka klawiatura do gier?