Klawiatury bezprzewodowe

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Klawiatura bezprzewodowa

Największą zaletą klawiatur bezprzewodowych jest brak plączących się kabli, co ułatwia utrzymanie porządku na biurku oraz dużą swobodę. Taką klawiaturę łatwo przenosić, co doskonale sprawdza się przy obsłudze telewizora ze Smart TV, laptopa, a nawet tableta.

Klawiatura bezprzewodowa łączy się z komputerem za pośrednictwem Bluetooth lub wykorzystując fale radiowe. Niewielki odbiornik wpinany do portu USB umożliwia nawiązanie połączenia bez konieczności parowania urządzeń i dodatkowej konfiguracji. Musimy jednak pamiętać o przechowywaniu klawiatury razem z odbiornikiem, bo bez niego staje się ona bezużyteczna.

Przy wyborze klawiatury bezprzewodowej kluczowe jest jej przeznaczenie, które pozwoli określić jakie cechy dodatkowe powinna posiadać. Inne parametry powinna mieć klawiatura dla gracza lub grafika, a inne do pracy biurowej. Tym, na co trzeba zwrócić uwagę w każdym przypadku, jest sposób zasilania (wbudowany akumulator, który możemy ładować lub wymienne baterie) oraz zasięg (decyduje o tym, jak daleko możemy się oddalić np. od telewizora).

Klawiatury bezprzewodowe mogą posiadać dodatkowe cechy zwiększające ich funkcjonalność i wygodę użytkowania. Należą do nich: podświetlenie klawiszy, regulacja kąta nachylenia, elementy antypoślizgowe, rolka przewijania (pozwala na regulację głośności), podstawka pod nadgarstki oraz dodatkowe porty (pozwalające np. na podłączenie słuchawek).

Wybierając klawiaturę bezprzewodową dla gracza lub grafika należy dodatkowo zwrócić uwagę na możliwość tworzenia makr oraz funkcje gamingowe np. key rollover (określa ilość przycisków, które można równocześnie wcisnąć, bez ich zablokowania).

Co ciekawe, do niedawna modele bezprzewodowe były pomijane przez graczy w obawie przed możliwością pojawienia się problemów z połączeniem i opóźnieniami w czasie reakcji. Aktualnie są już dostępne bezprzewodowe klawiatury dla graczy, które zapewniają niezawodną jakość połączenia.

Więcej informacji znajdziesz w poradniku Jaka klawiatura komputerowa?