Komputery do gier

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Komputer do gier

Komputery do gier to najczęściej zaawansowane modele o największej wydajności, wyposażone w najnowsze podzespoły. Dzięki temu są w stanie zagwarantować płynnie działanie bardzo wymagających gier.

Wybierać można spośród gotowych zestawów PC zaprojektowanych i przygotowanych przez specjalistów lub zdecydować się na samodzielne złożenie komputera z wybranych przez siebie podzespołów. W tym drugim przypadku polecamy skorzystać z konfiguratora PC, który krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces.

Niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujemy, trzeba zwrócić szczególną uwagę na podzespoły wchodzące w skład gamingowego komputera. Oto najważniejsze z nich:


Procesor to najważniejszy element decydujący o wydajności komputera. Najbardziej istotne cechy procesora wykorzystywanego w pecetach do gier to:

 • generacja i model - wybierać możemy pomiędzy układami firm Intel i AMD. Najlepiej wybierać modele nowych generacji (w nazwie procesora jest to oznaczone wyższą cyfrą)
 • liczba rdzeni i wątków - powinien to być układ co najmniej 4-rdzeniowy, a najlepiej 6-rdzeniowy lub 8-rdzeniowy obsługujący technologię wielowątkową
 • częstotliwość taktowania - wydajne układy powinny oferować taktowanie zbliżone do 4 GHz lub 5 GHz w trybie Turbo.

Karta graficzna odpowiada za generowanie obrazu. Im wydajniejsza karta graficzna, tym lepsza jakość i płynność animacji. Tutaj także gracze mogą wybierać spośród dwóch producentów chipsetów. Decydując się na układy firmy Nvidia, najbardziej wydajne są modele oznaczone jako Geforce GTX i RTX.

Wśród kart firmy AMD są to układy Radeon RX. Wydajność karty graficznej określa także ilość wbudowanej pamięci RAM. Słusznym wyborem będą modele dysponujące co najmniej 4 GB pamięci.


Dobierając pamięć RAM najważniejsza jest jej ilość, ale oprócz prostej zasady "im więcej tym lepiej", trzeba zwrócić uwagę na kilka innych cech. Jest to przede wszystkim typ pamięci – do komputerów dla graczy polecany jest DDR4. Drugi aspekt to taktowanie pamięci RAM. Tutaj także obowiązuje zasada więcej=lepiej, ale konieczne jest zwrócenie uwagi, czy procesor zastosowany w komputerze obsługuje najwyższe taktowanie, gdyż w przeciwnym razie, nie będzie w stanie wykorzystać w pełni możliwości kości pamięci RAM.


Rodzaj dysku zastosowanego w komputerze do gier także ma znaczenie. Przy czym istotna jest nie tylko jego pojemność, ale i typ. Im szybszy dysk, tym komputer działać będzie sprawniej, co ma przełożenie na czas potrzebny na jego uruchomienie, start aplikacji, czy doczytywanie danych w trakcie gry. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch dysków - szybkiego SSD w standardzie M.2 , na którym zainstalowany zostanie system operacyjny oraz drugiego dysku do przechowywania danych. Może to być dysk SSD w standardzie SATA III lub klasyczny dysk twardy HDD.


Więcej informacji znajdziesz w poradniku Jak wybrać komputer do gier?