Telewizory z tunerem DVB-T2

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Telewizor obsługujący DVB-T2

DVB-T2, czyli Digital Video Broadcasting – Terrestrial 2 to nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej obsługiwany przez najnowsze telewizory. Jest udoskonaleniem wersji DVB-T i oferuje jeszcze większe możliwości.

Czym różni się DVB-T od DVB-T2?

Standard DVB-T2 oznacza przede wszystkim znaczną poprawę jakości zarówno obrazu, jak i dźwięku. Wszystkie kanały naziemnej telewizji będą mogły być odbierane w jakości HD. Telewizor obsługujący DVB-T2 umożliwi także odbieranie telewizji hybrydowej, czyli HbbTV. Oznacza to, że będziesz mógł uzyskać dostęp do dodatkowych treści np. do zwiastunów lub archiwalnych odcinków.

Jaki telewizor będzie odbierał DVB-T2?

Co prawda standard DVB-T2 zacznie w Polsce obowiązywać dopiero w połowie 2022 roku, ale już teraz możesz kupić taki telewizor. Czym powinien charakteryzować się telewizor odbierający DVB-T2? Każdy telewizor odbiera telewizję naziemną. Jednak w przypadku DVB-T2 powinieneś zweryfikować, czy tuner w Twoim telewizorze jest kompatybilny z nowym systemem nadawania DVB-T2/H.265/HEVC. Jeśli nie, oglądanie telewizji naziemnej w 2022 roku, przestanie być możliwe.

Nie oznacza to jednak, że koniecznie musisz wymienić telewizor na nowy. Dużo tańszym wyjściem, które umożliwi odbiór nowego standardu będzie zakup dekodera DVB-T2 (HEVC), który podepniesz do telewizora przez HDMI. Koszt takiego sprzętu waha się w granicach 200 zł – w zależności od wybranego modelu.