Laptopy z napędem optycznym

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
Kategorie
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Laptop z wejściem na płyty

Popularne jeszcze do niedawna płyty CD oraz DVD ustępują miejsca innym nośnikom, takim jak pendrive czy dyski zewnętrzne. Z tego też powodu na rynku coraz częściej spotykane są laptopy bez napędu CD/DVD. Czy warto wciąż rozglądać się za modelami posiadającymi napęd optyczny?

Laptop z napędem CD/DVD – dlaczego warto?

Większość z nas nie korzysta już z płyt CD/DVD wcale lub używa ich sporadycznie. Coraz częściej odchodzi się więc od montowania napędu optycznego w laptopach. Bywają jednak sytuacje, w których napęd CD/DVD w laptopie może okazać się przydatny:

 • Multimedia - płyty są wciąż popularnym nośnikiem muzyki, jeśli nie posiadasz w domu odtwarzacza, a jesteś fanem kupowania kolejnych płyt ulubionego zespołu, napęd optyczny z pewnością będzie przydatny. Podobnie sytuacja wygląda z filmami. Bardzo często oglądamy je za pośrednictwem platform internetowych, ale zdarza się, że niektóre tytuły mamy zapisane na płycie i wówczas, by film obejrzeć, napęd CD/DVD będzie niezbędny. Ponadto wielu z nas z pewnością posiada zdjęcia, które przed laty zostały zapisane na płytach. Do ich odtworzenia również konieczny będzie napęd optyczny.
 • Laptop bez systemu - jeśli kupujesz laptopa bez napędu i posiadasz Windowsa na płycie, to napęd będzie niezbędny do zainstalowania oprogramowania.
 • Laptop do nauki - wiele materiałów edukacyjnych znajdziemy w Internecie, jednak płyty do nauki choćby języków obcych są wciąż popularne i również w takich sytuacjach laptop z napędem może okazać się dobrym wyborem.

Zewnętrzne napędy optyczne

Posiadasz laptopa bez napędu optycznego, ale masz konieczność odtworzenia płyty CD/DVD? W dobie tak dobrze rozwiniętej technologii nie stanowi to problemu. Na rynku dostępne mamy zewnętrzne napędy optyczne. To niewielkie urządzenia, które podłączysz do komputera za pomocą USB. Dzięki temu odtworzysz płytę nawet na komputerze niewyposażonym w napęd optyczny.

Laptop bez napędu CD/DVD – co zamiast płyt?

Płyty to niejedyne nośniki pamięci, a wręcz są one już mało popularne. Zostały dość mocno wyparte przez m.in. pendrive i zewnętrzne dyski twarde, które z łatwością możemy przewozić i podpinać do komputera czy laptopa. Ponadto coraz popularniejsze są elektroniczne magazyny naszych plików. Przechowywanie dokumentów, zdjęć czy filmów w chmurze to niezwykle wygodne rozwiązanie. Bez dodatkowych urządzeń masz dostęp do swoich zbiorów wszędzie tam, gdzie masz dostęp do Internetu.