Laptopy z ekranem dotykowym

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
Kategorie
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Laptop z Ekranem Dotykowym

Laptopy z dotykowym ekranem nie są wprawdzie tak popularne jak klasyczne notebooki, ale posiadają sporo cech, które sprawiają, że warto taki sprzęt posiadać. Dlaczego warto mieć laptop z dotykowym ekranem i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Zastosowanie laptopów dotykowych

Dotykowe telefony już od lat nikogo nie zaskakują, za to te z klawiszami właściwie odeszły w niepamięć. Dotykowe laptopy są natomiast wciąż bardziej nowinką nić standardem, ale nie oznacza to, że są one nieużyteczne. Laptop dotykowy doskonale sprawdzi się zwłaszcza w przypadku multimediów. Dotykowe ekrany są niezwykle intuicyjne i po prostu wygodne. Przy przeglądaniu mediów społecznościowych, zdjęć czy oglądaniu filmów, myszka może okazać się zbędnym akcesorium. Te czynności dużo wygodniej jest wykonywać dotykowo w komfortowej pozycji na kanapie czy nawet w łóżku. Ponadto dotykowe laptopy doskonale sprawdzają się dla młodszych użytkowników, np. do nauki języka obcego. Nie ma tutaj konieczności tworzenia obszernych tekstów, a dotykowo swobodnie można przewijać strony kursu czy wybierać odpowiedzi w quizie. Laptop dotykowy sprawdzi się również przy oglądaniu bajek. Dotykowy model laptopa wykorzystywany jest też w pracy. To wygodny sposób na przedstawianie wykresów, ofert czy prezentacji multimedialnych – zwłaszcza w przypadku modeli z obrotowym ekranem.

Dotykowy laptop – możliwości i zalety

Laptopy dotykowe zestawiane są często z tabletami. Choć ich zewnętrza konstrukcja rzeczywiście jest podobna, to dotykowe laptopy dają dużo więcej możliwości. Są to bowiem całkowicie funkcjonalne i wydajne komputery, które możesz wykorzystać nie tylko do rozrywki, ale również do pracy. Swobodnie zainstalujesz tutaj aplikację do tworzenia plików tekstowych, arkusz kalkulacyjny czy program do tworzenia prezentacji multimedialnych. Ponadto dotykowy laptop posiada klasyczną klawiaturę, a więc tworzenie tekstów jest dużo wygodniejsze niż na wirtualnej klawiaturze w tablecie. Jedną z największych zalet dotykowych laptopów jest ich duża mobilność. To niewielkie i bardzo lekkie urządzenia, które możesz zabrać ze sobą wszędzie, bez konieczności pakowania dodatkowych akcesoriów.

Rodzaje dotykowych laptopów

Laptopy dotykowe mogą przybierać różną formę. Te pierwsze – tradycyjne laptopy dotykowe - najmocniej przypominały klasyczne laptopy zarówno z wyglądu jak i możliwości technicznych. Na rynku dostępne są także konwertowalne laptopy z dotykowym ekranem. To urządzenia, których mechanizm pozwala korzystanie z laptopa jak z tabletu. Są to:

 • Laptop z obrotowym ekranem - dzięki specjalnym zawiasom możemy ustawiać monitor w różnych pozycjach
 • Laptop z ekranem odchylanym o 360 stopni - wyświetlacz odchyla się do tyłu tak, że może dotykać podstawy urządzenia
 • Laptop z ekranem obracanym w ramce - wyświetlacz umieszczony jest w specjalnej ramce, w której się obraca
 • Laptop hybrydowy - wersja najbardziej zbliżona to tabletu. Klawiatura z touchpadem jest jednocześnie stacją dokującą dla wyświetlacza. Jednak po jej odpięciu może pełnić funkcję tabletu.