Laptopy z dedykowaną kartą graficzną

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
Kategorie
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Laptop z dedykowana kartą graficzną

Dedykowana karta graficzna zdecydowanie podnosi wydajność sprzętu. Laptop z dedykowaną kartą graficzną może stanowić alternatywę dla komputera stacjonarnego w przypadku gamingu czy projektowania. Jak wybrać laptop z dedykowaną kartą graficzną i dla kogo sprawdzi się takie rozwiązanie?

Dedykowana karta graficzna do laptopa – dlaczego warto?

Karta graficzna jest jednym z parametrów, który rozważamy wybierając laptop. W tym przypadku możemy decydować między kartą zintegrowaną a kartą dedykowaną. Karta dedykowana, w przeciwieństwie do zintegrowanej, jest odrębnym układem i występuje zwykle w dwóch formach. Jedna z nich to karta instalowana bezpośrednio na płycie głównej, a druga — jako osobna część dodana poprzez złącze PCI Express. Niezależnie od jej struktury i budowy, laptopy z dedykowaną kartą graficzną wyróżniają się kilkoma podstawowymi zaletami. To przede wszystkim, wspomniana wcześniej wyższa wydajność. Dedykowana karta graficzna gwarantuje komfortowe granie w gry, projektowanie w wymagających programach, montaż i obróbkę wideo czy oglądanie filmów w jakości minimum Full HD lub wyższej np. 4K.

Dla kogo laptop z dedykowaną kartą graficzną?

Laptop z dedykowana kartą graficzną sprawdzi się dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy komputer wykorzystują nie tylko do pracy biurowej czy przeglądania Internetu. To doskonały wybór przede wszystkim dla:

 • Graczy - dedykowana karta graficzna gwarantuje wydajną grę nawet w najbardziej wymagające tytuły
 • Grafików - profesjonaliści docenią szybkie i wydajne obrabianie oraz płynną pracę na dużych plikach, co zapewnia dedykowana karta graficzna