Laptopy z dyskiem SSD

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
Kategorie
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Laptop SSD

Na dobrego laptopa składa się wiele istotnych parametrów. Jednym z nich jest dysk. Każdemu z nas zależy na szybkim i sprawnym działaniu komputera, a więc z pewnością warto pochylić się nad laptopem z dyskiem SSD. Jakie korzyści daje laptop z dyskiem SSD i jak wybrać takie urządzenie?

Laptop SSD – dlaczego warto?

Dyski SSD są coraz częściej wybierane przez użytkowników, którym zależy na sprawnej pracy komputera. To dyski, które przewyższają prędkością klasyczne HDD począwszy od błyskawicznego czasu uruchamiania systemu, przez szybkość przesyłania plików po wysoką wydajność przy pracy z zaawansowanymi aplikacjami czy odpalaniu wymagających gier. Laptopy bardzo często służą nam do zastosowań biznesowych, gdzie szybkie i wydajne działanie jest bardzo ważne. Dlatego również użytkownicy urządzeń mobilnych bardzo chętnie wybierają właśnie laptop z dyskiem SSD.

Laptop z dyskiem SSD – zalety

Dysk w komputerze ma wpływ przede wszystkim na wydajność, efektywność i szybkość pracy urządzenia. Laptop z dyskiem SSD ma kilka niezaprzeczalnych zalet:

 • Szybsza praca - w przypadku dysków SSD czas odczytu i zapisu danych jest dużo krótszy w porównaniu do dysków HDD
 • Dłuższy czas pracy na baterii - laptop SSD zużywa mniej energii
 • Niezawodność - dyski SSD charakteryzują się mniejszą awaryjnością i większą trwałością, dzięki czemu SSD laptop jest bezpieczniejszym magazynem naszych danych
 • Cichsza praca - dyski SSD ze względu na brak ruchomych części generują mniej hałasu, a więc laptop SSD pracuje ciszej
 • Większa mobilność - dyski SSD są mniejsze, co wpływa na docelową wagę laptopa. Laptop z dyskiem SSD jest więc bardziej mobilny

Czy laptop SSD ma jakieś wady? Warto pamiętać, że dysk SSD ma istotny wpływ na cenę laptopa, która będzie z pewnością wyższa niż w przypadku urządzenia z dyskiem HDD. Jednak wydajność dysku SSD oraz jego ergonomia i kultura pracy z pewnością są warte wyższej ceny.