Laptopy biznesowe

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
Kategorie
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Laptop Biznesowy

Laptop biznesowy ma przede wszystkim ułatwić i usprawnić Twoją pracę. Powinien się więc charakteryzować dużą wydajnością oraz wytrzymałością. Jak wybrać odpowiedni laptop biznesowy?

Laptop biznesowy, czyli jaki?

Laptop biznesowy, wbrew nazwie, nie jest dedykowany wyłącznie przedsiębiorcom. To komputer, który znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach. Służy oczywiście najczęściej do pracy, a więc powinien być szczególnie wydajny – tak by obsługiwać wiele zadań jednocześnie oraz wytrzymały. Z pewnością odbędzie przecież wiele podróży służbowych, konferencji, wyjazdów terenowych czy delegacji. Twój laptop biznesowy powinien więc być dostosowany do transportu w różnych warunkach. Ze względu na wygodę przewożenia, laptopy biznesowe charakteryzują się zwykle mniejszym rozmiarem. Najczęściej przekątna ekranu jest mniejsza niż standardowe 15 cali. To znacznie ułatwia pracę w podróży czy w terenie.

Jak wybrać laptop biznesowy?

Wybór laptopa zawsze musi być dostosowany do twoich preferencji, jednak warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych podzespołów oraz cech, tak by laptop biznesowy sprawdzał się jak najlepiej.

 • Wydajność - za ten parametr odpowiada przede wszystkim procesor. Jeśli zależy Ci, by Twój komputer był jak najbardziej wielozadaniowy, rozważ procesor Intel Core i5 lub Intel Core i7, najlepiej czterordzeniowy. Bardzo ważna jest tu również pamięć RAM, która odpowiada za szybkość przełączania się między aplikacjami. Dla laptopa biznesowego minimum to 8 GB pamięci RAM.
 • Szybkość - biznes charakteryzuje się przechowywanie wielu danych na dysku, a najgorsze, co możemy sobie wyobrazić to wolno działający komputer. Dla sprawnego funkcjonowania wybierz laptop z dyskiem SSD, który zapewni Ci najszybsze działanie. Dodatkowo dysk SSD gwarantuje cichszą pracę oraz większą odporność na uszkodzenia.
 • Wytrzymałość - konstrukcja laptopa jest bardzo ważnym komponentem. Zwróć uwagę, by komputer wykonany był z solidnych materiałów. Pamiętaj przy tym, by laptop nie był szczególnie ciężki, co utrudniałoby jego transport.
 • Funkcjonalność - na tę cechę składa się m.in. klawiatura z panelem numerycznym. To bardzo ważne w biznesie, gdzie często operuje się liczbami. Ponadto warto zwrócić uwagę na liczbę portów oraz złączy.
 • Długość pracy na baterii - to ważny parametr, zwłaszcza gdy dużo pracujesz w podróży. Akumulator powinien pozwalać na jak najdłuższy czas na baterii. Kilka godzin to absolutne minimum.