Głośniki bezprzewodowe Bluetooth

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Głośnik bezprzewodowy Bluetooth

Jak sama nazwa wskazuje, głośnik Bluetooth to model, który łączy się z innymi urządzeniami obsługującymi bezprzewodową komunikację Bluetooth. To najbardziej powszechny standard wykorzystywany przez praktycznie wszystkie urządzenia mobilne - telefony, tablety, laptopy.

Największą zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście brak kabli, co z jednej strony ułatwia utrzymanie porządku, a z drugiej jest bardzo proste w obsłudze. Pozwala na słuchanie muzyki, bez konieczności podłączania urządzenia bezpośrednio do głośnika (chociaż w większości przypadków taka opcja również jest możliwa).

Głośniki bezprzewodowe Bluetooth zazwyczaj są niewielkich rozmiarów, często są to także modele przenośne, które łatwo zabrać ze sobą np. na wycieczkę, czy imprezę w plenerze. Kupując taki rodzaj głośników, warto zwrócić uwagę m.in. na jego wagę i rozmiary (im mniejsze, tym wygodniejsze w transporcie), wytrzymałość obudowy (w tym odporność na wodę) oraz długość czasu pracy na baterii.

Drugą kategorią są domowe głośniki Bluetooth, które wymagają stałego zasilania. Takie modele są zazwyczaj znacznie większe, więc raczej nie sprawdzą się na wyjazdach, ale mogą zastąpić klasyczne wieże. Zajmują znacznie mniej miejsca, a przy tym najczęściej są od nich wyraźnie tańsze.

Wybierając głośniki z Bluetooth, trzeba zwrócić uwagę na standard łączności. Im wyższa wersja Bluetooth, tym lepiej (warto szukać modeli z wersją 4.0 lub wyższą), gdyż przekłada się to na lepszą jakość dźwięku i bardziej stabilne połączenie z mniejszą podatnością na zakłócenia.

Wśród pozostałych cech przydatnych w głośnikach bezprzewodowych warto wymienić jeszcze dodatkowe złącza - np. gniazdo słuchawkowe, port USB, czy czytnik kart pamięci.