Kawiarki ze stali nierdzewnej

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Kawiarka Stalowa

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, a ludzie coraz częściej poszukują alternatywnych i ciekawych metod jej parzenia. Jednym z urządzeń do przygotowania kawy jest kawiarka stalowa. Dlaczego warto wybrać kawiarkę stalową?

Czym jest kawiarka stalowa i jak działa?

Kawiarka ze stali nierdzewnej to niewielkie urządzenie, które służy do parzenia kawy w sposób ciśnieniowy. Składa się ona z:

 • zbiorniczka na wodę znajdującego się w podstawie czajniczka
 • sitka, na którym umieszcza się zmieloną kawę
 • komory, do której przepływa zaparzony napój

Jak to działa?

Woda, która znajduje się w podstawie czajniczka, jest podgrzewana, co sprawia, że pod ciśnieniem przepływa przez sitko z kawą, a następnie trafia do komory dając gotowy napój. Parzenie trwa zaledwie kilka minut.

Kawiarka stalowa – dlaczego warto?

Kawiarka może być wykonana z aluminium lub ze stali. Dlaczego warto wybrać kawiarkę ze stali nierdzewnej, czym różni się od aluminiowej? Kawiarkę stalową warto wybrać choćby ze względów estetycznych. Są to modele bardziej nowoczesne i eleganckie oraz przybierają różne formy. Ponadto elegancja idzie tutaj w parze z praktycznością. Kawiarki stalowe są na ogół gładkie, co ułatwia ich czyszczenie. Co ważne do ich mycia możesz używać detergentów, co nie jest wskazane przy kawiarkach aluminiowych. Oprócz tego kawiarki stalowe są bardziej wytrzymałe – mniej podatne na odkształcenia i odbarwienia. Należy się jednak liczyć z tym, że kawiarki ze stali bywają na ogół droższe od tych aluminiowych. Warto również pamiętać, że aluminium nie jest wskazane do użytkowania na kuchenkach indukcyjnych, kawiarka stalowa natomiast powinna sprawdzić się doskonale, niezależnie od metody podgrzewania.

Pojemność kawiarki

Pojemność kawiarki określana jest w liczbach espresso, które można przygotować jednorazowo. Najmniejsze modele, to takie, z których zaparzysz 3 espresso, natomiast największe – w przypadku kawiarki stalowej, to takie na 10 espresso.