Gimbale do telefonów

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Gimbal do telefonu

Gimbal do telefonu jest urządzeniem elektronicznym pomagającym utrzymać stabilizację w czasie robienia zdjęć oraz nagrywania wideo. Stabilizator redukuje drgania oraz wszelkie wstrząsy. Jak wybrać gimbal do telefonu? Na co wrócić uwagę?

Co to jest gimbal do telefonu i do czego służy?

Gimbal do telefonu to urządzenie najczęściej wybierane przez osoby lubiące dokumentować swoje wycieczki czy ważne momenty. To także dobre rozwiązanie dla youtuberów i influenserów, nagrywających w terenie. Dobry gimbal minimalizuje wstrząsy oraz drgania powodowane przez ruch czy wiatr. Jest to możliwe dzięki zastosowanej w nim technologii - silnikom i żyroskopowi.

Gimbal może być wykorzystywany nie tylko w parze z telefonem, ale również z kamerą czy aparatem. Takie stabilizatory to gimbale uniwersalne, które sprawdzą się do różnych typów urządzeń. Innym rodzajem są gimbale dedykowane, dostosowane od jednego rodzaju sprzętu, czyli np. gimbal do telefonu. Jak wybrać najlepszy gimbal do telefonu?

Gimbal do telefonu – na co zwrócić uwagę?

Wybierając gimbal do telefonu, warto zwrócić uwagę na kilka cech, które sprawią, że sprzęt będzie miał duże możliwości technologiczne, ale także te, które wpłyną na komfort użytkowania.

 • Osie – na rynku dostępne są gimbale z jedną, dwiema lub trzema osiami. Jednoosiowy pozwala na stabilizację pionową, ten z dwiema osiami stabilizuje poziomo, natomiast z trzema - umożliwia dodatkowo panoramiczny obrót.
 • Waga – ten parametr wpływa przede wszystkim na wygodę. Zbyt ciężki gimbal może utrudniać dłuższe nagrywanie, ponieważ zmęczy szybciej rękę
 • Bateria – gimbale do telefonu wyposażone są w akumulatory. Im większa pojemność baterii, tym lepiej, ponieważ pozwoli na dłuższy czas pracy na baterii. To ważne szczególnie w podróży.
 • Kompatybilność – należy zwrócić uwagę, czy sprzęt jest uniwersalny czy dedykowany do konkretnego urządzenia, tak by stabilizator współpracował np. z Twoim telefonem