Hulajnogi dla dzieci

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Hulajnoga dla dzieci

Hulajnogi dla dzieci są coraz bardziej popularne. Zachęcają dzieci do zabawy na świeżym powietrzu oraz wspierają ich koordynację ruchową, poczucie równowagi oraz kondycję. Dla młodszych dzieci przeznaczone są hulajnogi tradycyjne, natomiast dzieci starsze mogą już bezpiecznie poruszać się na hulajnogach elektrycznych.
Wybierając hulajnogę dla dziecka, spotkasz się z najpopularniejszym podziałem modeli opierającym się na przedziale wiekowym. To przydatna wskazówka, ale nie powinniśmy bezwzględne trzymać się tych wytycznych, ponieważ nie zawsze wzrost, masa ciała czy koordynacja dziecka wpisują się w standardowy przedział wiekowy.

Wysokość kierownicy zapewniająca bezpieczeństwo i wygodę użytkowania

Jedną z najistotniejszych kwestii przy wyborze tego typu pojazdu jest wzrost dziecka. Na jego podstawie należy wybrać model z drążkiem kierownicy na odpowiedniej wysokości. Drążek musi znajdować się na wysokości ramion, aby nie dopuścić do możliwości uderzenia twarzą w pręt np. podczas hamowania. Najlepszym wyborem mogą okazać się hulajnogi z regulowanym drążkiem. Zapewniają większe bezpieczeństwo i wygodę, szczególnie w przypadku hulajnogi dla starszego dziecka, ponieważ daje to możliwość zmiany wysokości drążka wraz ze wzrostem dziecka, np. hulajnogi dla dzieci 6-8 lat.

Hulajnoga dwukołowa czy trzykołowa?

Pytanie “dwu- czy trzykołowa” dotyczy głównie trzylatków, a liczba kół zależna jest od sprawności i zdolności dziecka. Dzieci powyżej tego wieku najczęściej bez problemu radzą sobie z tradycyjną wersją jednośladu.

Cechy dodatkowe zwiększające wygodę użytkowania

Wśród cech, które nie są niezbędne, jednak stanowią mile widziany dodatek warto wymienić opcję składania hulajnogi, co ułatwia jej przenoszenie i przechowywanie czy dodatkowa nóżka pozwalająca ustawić pojazd w dowolnym miejscu.

Bezpieczeństwo dziecka - niezbędne akcesoria do hulajnogi dla dziecka

Mimo, że hulajnogi dla dzieci nie rozpędzają się do zawrotnych prędkości, dziecko zawsze powinno być ubrane w kask i ochraniacze. Sama hulajnoga powinna być również wyposażona w elementy odblaskowe, zwiększające jej widoczność.