Rowerki biegowe

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Rowerek biegowy

Rowerek biegowy jest coraz popularniejszą zabawką outdoorową dla maluchów. Nie dość, że sprawia dziecku mnóstwo radości, to pozytywnie wpływa na jego rozwój fizyczny.

Rowerki biegowe – dla kogo?

Rowerki biegowe powstały z myślą o najmłodszych, by spędzanie czasu na świeżym powietrzu dawało im jeszcze więcej frajdy. Dzięki temu, że rowerki są wprawiane w ruch bez użycia pedałów, korzystać z nich mogą maluchy już od pierwszego roku życia. Zabawki te napędzane są bowiem poprzez odpychanie się nogami od powierzchni. Producenci oferują rowerki biegowe większe i mniejsze, na dwóch lub trzech kółkach – w zależności od wieku dziecka. Trzykołowe rowerki dedykowane są dzieciom od dwunastego miesiąca życia, natomiast dwukołowe – dla dzieci, które mają już w pełni opanowaną umiejętność chodzenia, a utrzymywanie równowagi nie jest dla nich wyzwaniem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rowerka biegowego dla dziecka?

Przede wszystkim rozmiar rowerka powinien być dostosowany do wzrostu dziecka. Zwróć uwagę, by przy pełnym siadzie na siodełku, maluch swobodnie opierał całą stopę o podłoże. Dobrym rozwiązaniem będą modele z regulowaną wysokością kierownicy oraz siodełka. Takie rozwiązanie sprawi, że rowerek posłuży dziecku dłużej, nawet w wieku dwóch i trzech lat.

Metalowy, czy drewniany rowerek biegowy?

Producenci dają również wybór rodzaju materiału, z którego wykonany jest sam rowerek oraz koła. Możesz wybrać rowerek biegowy drewniany lub metalowy. Warto pamiętać, że materiał wykonania ma wpływ na wagę zabawki. Rowerek drewniany będzie dużo lżejszy, ale to ten metalowy będzie bardziej trwały.

Koła rowerka warto natomiast dostosować do rodzaju powierzchni, po której najczęściej będzie jeździło dziecko. Do równych powierzchni takich jak asfalt dobrze sprawdzą się koła piankowe. Natomiast do jazdy po nierównościach lepiej wybrać pompowane koła dętkowe.

Rowerek biegowy dla chłopca i dla dziewczynki.

Rowerki biegowe pod względem płci najczęściej są uniwersalne. Producenci nie stosują zróżnicowanej konstrukcji rowerków dla dziewczynek i dla chłopców. Oferują natomiast różne modele i kolory tych zabawek. Wybierz taki, który przypadnie do gustu Twojej pociechy.