Przedłużacze USB

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Przedłużacz USB

Przedłużacz USB pozwala łączyć ze sobą sprzęty, które są od siebie oddalone, a także może ułatwić dostęp do portu USB, umieszczonego z tyłu komputera. Dzięki kablowi połączysz z komputerem np. dysk zewnętrzny na odległość kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu metrów. Jakie są rodzaje przedłużaczy USB i czym kierować się przy ich wyborze?

Przedłużacz USB pasywny i aktywny

Na sklepowych półkach znajdziemy dwa rodzaje przedłużaczy USB:

 • Przedłużacz USB pasywny - najprostsza konstrukcja przedłużacza USB. Jest to kabel posiadający odpowiednie wtyczki USB -z jednej strony typu męskiego, a z drugiej żeńskiego. Ich maksymalna długość to 5 metrów
 • Przedłużacz USB aktywny - przewód, który posiada dodatkową wtyczkę do zasilania oraz wbudowany wzmacniacz. Ten model może być zdecydowanie dłuższy niż przedłużacz pasywny – na rynku znajdziemy kable 10 m, 15 m, a nawet 30 m. Bardziej rozbudowana konstrukcja wpływa na cenę – przedłużacz USB aktywny będzie droższy od pasywnego.

Jaki przedłużacz USB wybrać?

Pasywny przedłużacz USB może znaleźć zastosowanie w wielu domach. To wygodne rozwiązanie. Taki kabel możesz podpiąć do komputera i wyprowadzić ponad blat biurka, by zyskać wygodniejszy dostęp do gniazda USB. Aktywny przedłużacz przyda się natomiast przede wszystkim do łączenia bardzo oddalonych od siebie urządzeń (nawet na kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów), a także do podłączania urządzeń o wyższym zapotrzebowaniu na energię.

Przy wyborze przedłużacza USB należy także zwrócić uwagę na:

 • Rodzaje złącz - w sprzedaży znajdziemy przedłużacze zakończone wtykami i gniazdami zgodnymi ze standardem USB typu A, ale też USB B lub USB typu C
 • Standard USB - przedłużacze USB można kupić najczęściej w wersji 2.0 lub 3.0, a także 3.1

Ponadto na rynku znajdziesz przedłużacze różnych producentów, o różnej konstrukcji i długości oraz w różnych wersjach kolorystycznych.