Kable mini USB

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Kabel mini USB

Mini USB to jedna z wersji najpopularniejszego złącza, za pomocą którego łączymy ze sobą różne sprzęty (telefony, laptopy, głośniki, słuchawki), a więc kabla USB. Do czego używany jest standard mini USB, kiedy przyda się kabel mini USB?

Złącze USB – do czego służy?

USB daje nam szereg możliwości, z których właściwie wszyscy na co dzień korzystamy. Za pośrednictwem tego złącza podłączamy do komputera wszelkie urządzenie peryferyjne (klawiatura, muszka, głośnik, dysk zewnętrzny), ale także ładujemy nasze sprzęty oraz dokonujemy transferu plików między urządzeniami. Obecnie istnieje wiele rodzajów, standardów i typów USB, z którymi możesz spotkać się w zależności od wybranego urządzenia.

Kabel mini USB – zastosowanie

Mini USB to złącze coraz rzadziej spotykane. Obecnie stosowane jest w starszych już modelach aparatów fotograficznych czy ładowarek. Złącza mini USB – zarówno typ A, jak i B – mają dosyć spory rozmiar i nieregularny kształt. Są niekompatybilne ze złączami A i B, a także micro-A i micro-B. W nowych urządzeniach na pewno nie spotkasz już mini USB, ale jeśli chcesz podłączyć do komputera np. starszy aparat, to kabel mini USB może jeszcze okazać się przydatny.

Mini USB i Micro USB – różnice

Micro USB to zdecydowanie częściej używany typ złącza. Spotkasz go m.in. w tabletach, smartfonach czy aparatach fotograficznych. Podstawową cechą, po której rozróżnisz mini USB od micro USB jest wygląd złączy. Micro USB jest pomniejszoną wersją mini USB - jest bardziej płaskie, ale szersze niż mini USB. Takie rozwiązanie dostosowane jest do standardów coraz smuklejszy urządzeń mobilnych.