Kable micro USB

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Kabel Micro USB

Micro USB to wciąż popularny rodzaj złącza, za pośrednictwem którego możemy przesyłać dane między urządzeniami lub ładować nasze mobilne sprzęty. Do jakich urządzeń przyda się micro USB i czym charakteryzuje się kabel z takim złączem?

Kabel micro USB, czyli jaki?

Micro USB to pomniejszona – bardziej płaska i podłużna wersja kabla USB. Ten standard jest obecny na rynku od lat i wciąż cieszy się popularnością wśród urządzeń mobilnych.

W przypadku gniazd micro bardzo łatwo rozpoznać, z którą jego wersją mamy do czynienia. Najpopularniejsza wersja 2.0 ma tylko jeden wtyk w kształcie trapezu - pasować do starszych smartfonów lub aparatów. W przypadku akcesoriów USB, które pobierają więcej prądu niezbędny będzie kabel micro-USB w wersji 3.0 lub 3.1. Te rodzaje USB przypominają nieco dwa scalone ze sobą w poziomie złącza USB micro. Najczęściej można na nie trafić w przenośnych dyskach zewnętrznych.

Do czego kable micro USB?

Micro USB to nieco starsze, ale wciąż popularne i bardzo uniwersalne rozwiązanie. Ten rodzaj złącza możemy podłączyć m.in. do:

 • Telefonu
 • Aparatu fotograficznego
 • Głośnika Bluetooth
 • Tabletu
 • Kamery

Czy kabel micro USB naładuje pada?

Kontrolery do PlayStation 4 i Xboxa One mają wejście micro USB, co oznacza, że za pomocą kabla micro USB możesz naładować swojego pada.

Micro USB – przepustowość

Przepustowość kabla zależy od jego standardu – im standard wyższy, tym szybszy przesył danych. W przypadku micro USB, najszybszy transfer plików zapewnia micro USB 3.0.