Monitory przenośne

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Monitor przenośny

Przenośne monitory to praktyczne urządzenia, dzięki którym w łatwy i szybki sposób zwiększamy przestrzeń roboczą komputera. Jakie są największe zalety przenośnych monitorów i jak wybrać takie urządzenie?

Przenośne monitory – dla kogo?

Przenośne monitory to urządzenia, które bardzo łatwo można zabrać ze sobą w podróż czy na uczelnię i dzięki temu pracować w trybie dwóch ekranów. To właśnie do nauki i pracy najlepiej sprawdzają się przenośne monitory. Podczas nauki możemy pisać na komputerze, a na ekranie przenośnym przeglądać źródła i szukać informacji.

Monitor przenośny ze względu na pewne ograniczenia nie sprawdzi się natomiast najlepiej w przypadku gier wideo.

Jak podłączyć przenośny monitor?

Monitor przenośny to lekkie, smukłe i kompaktowe urządzenie, którego podłączenie jest niezwykle łatwe. Nie trzeba podłączać go do gniazda elektrycznego. Do podłączenia przenośnego monitora do laptopa najczęściej wykorzystuje się złącze USB typu C. Ten standard umożliwia przesyłanie danych z prędkością do 10Gb/s. Monitor przenośny możemy podłączyć do każdego kompatybilnego urządzenia ze złączem USB-C – komputer stacjonarny, laptop, tablet, a nawet smartfon.

Czy przenośny monitor można zasilić kablem HDMI?

Niektóre modele monitorów przenośnych dają do dyspozycji także port HDMI, co sprawia, że lista urządzeń, które możemy do niego podłączyć wydłuża się np. o przenośne odtwarzacze DVD, tunery TV czy przenośne konsole.

Jak wybrać przenośny monitor?

Warto pamiętać, że urządzenie mobilne jest nieco ograniczone ze względu na swoją konstrukcję, a więc wybierając monitor przenośny nie powinniśmy spodziewać się tak wysokich parametrów, jak w przypadku tradycyjnego monitora. Mimo wszystko urządzenia są w stanie zapewnić rozdzielczość w standardzie Full HD, a nawet w 4K. Natomiast warto mieć na uwadze, że w przypadku monitora przenośnego parametry jasności nie będą zbyt wysokie.

Wybierając przenośny monitor, określ jego główne przeznaczenie. Jeśli będzie służył Ci głównie w podróży czy na wakacjach, warto wybrać model o mniejszej wadze. Zwróć także uwagę na rodzaj uchwytu i podstawki tak, by konstrukcja nie utrudniała przewożenia monitora. Niektórzy producenci wyposażają monitory także w specjalne uchwyty, dzięki którym możesz powiesić urządzenia na ścianie. To wygodne rozwiązanie, by komfortowo obejrzeć film na wakacjach np. podłączając monitor do smartfonu.