Monitory HDR

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Monitor HDR

Monitory z HDR (High Dynamic Range) zapewniają szeroki zakres tonalny, co w praktyce przekłada się na możliwość wyświetlania znacznie ciemniejszych i jaśniejszych barw w porównaniu do monitorów pozbawionych tej technologii. Co ważne, jasne i ciemne sceny zachowują przy tym dużą szczegółowość. Monitory HDR oferują również szerszy zakres podświetlania.

Dzięki dobremu odwzorowaniu barw, obraz jest naturalny, o czym można się przekonać oglądając filmy przyrodnicze. Oczywiście to nie jedyny rodzaj materiałów realizowanych z HDR. Większość nowych produkcji filmowych oferuje tę technologię. Można powiedzieć, że stała się ona standardem tak jak niegdyś Full HD, a obecnie 4K. Stale rosnąca liczba tytułów dostępnych w serwisach streamingowych (takich jak Netflix, YouTube) i poszerzanie oferty monitorów HDR w przystępnej cenie wzajemnie się nakręca.

Technologia HDR często wykorzystywana jest również w grach i coraz więcej tytułów świetnie demonstruje jej zalety. Jednak aby w pełni wykorzystać potencjał monitorów obsługujących HDR należy wyposażyć się w odpowiednią kartę graficzną lub konsolę. Dla przykładu tę technologię wykorzystuje w pełni konsola PlayStation 5 oraz Xbox Series. Granie na monitorze HDR w dedykowane tej technologii gry dostarcza dodatkowych doznań. Podczas turniejów sieciowych takich jak CS:GO, gracze zyskują dodatkową przewagę, ponieważ w ciemnych pomieszczeniach dużo szybciej dostrzegą przyczajonego wroga.

Aktualnie popularny i najczęściej stosowany standard to HDR10. Technologia ta wymaga relatywnie mniej od monitora (maksymalna jasność i kontrast), ale ustawienia koloru i jasności są przez to mniej dynamiczne. Dolby Vision to bardziej zaawansowana technologia, ponieważ każda nagrana klatka podlega obróbce w postprodukcji. Wszystkie monitory HDR Dolby Vision obsługują również standard HDR10, ale nie odwrotnie, dlatego lepiej wybrać ten pierwszy rodzaj monitora.