Monitory 4K Ultra HD

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Monitory 4K Ultra HD

Monitory 4K są przeznaczone dla bardziej wymagających użytkowników, którym zależy na wysokiej jakości obrazu oraz dużej przestrzeni roboczej. Co to jest 4K i jak wybrać taki monitor?

4K – co to oznacza?

4K to najbardziej pożądana obecnie rozdzielczość, oferująca wysoką jakość obrazu, doskonałą szczegółowość i odwzorowanie barw. Oznaczenie 4K jest określeniem rozdzielczości - 3840×2160 pikseli. Daje to ponad 8 milionów punktów tworzących obraz widoczny na wyświetlaczu – to cztery razy więcej w stosunku do Full HD (1920x1080 pikseli).

Dla kogo monitor 4K? Czy będzie dobry do gamingu?

Monitor 4K będzie dobrym wyborem dla każdego, kto ceni sobie komfort pracy związany z jakością i ostrością obrazu. Taką rozdzielczość cenią przede wszystkim:

 • Graficy
 • Montażyści
 • Fotografowie

Nie oznacza to jednak, że monitor 4K przeznaczony jest wyłącznie do zadań profesjonalnych. Jest również często wybierany do biur oraz do użytku domowego, a także do gamingu. 4K gwarantuje bowiem wysoki komfort pracy i rozrywki.

Monitor 4K do gamingu

Gracze to jedna z grup najczęściej wybierających monitor 4K. W gamingu szczegółowość obrazu jest niezwykle ważna, a rozdzielczość, jaką oferuje 4K, zapewnia szansę dostrzeżenia każdego detalu oraz rozgrywkę w najwyższej jakości z doskonałym odzwierciedleniem kolorów. Jeśli więc zastanawiasz się, czy monitor 4K jest dobry do gamingu, to odpowiedź jest tylko jedna – taki monitor zdecydowanie zadowoli każdego miłośnika gier.

Jaki rozmiar monitora 4K jest najlepszy?

Jednym z podstawowych parametrów przy wyborze monitora jest jego rozmiar. W przypadku monitora 4K optymalnym wyborem jest matryca o wielkości od 27 do 32 cali. Taka wielkość gwarantuje wysoki komfort zarówno w przypadku gamingu, rozrywki multimedialnej, jak i w przypadku pracy. Są dostępne również większe monitory 4K, które zwykle są bardziej profesjonalne, przeznaczone dla specjalistów.