Monitory 144Hz

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Monitor 144Hz

Monitory 144Hz charakteryzują się wysoką częstotliwością odświeżania, co oznacza szybki czas reakcji - znacznie płynniejszy obraz w porównaniu do standardowego monitora 60Hz. Jakie zastosowanie mają monitory 144Hz?

Monitory 144Hz w gamingu – zalety szybkiego odświeżania

Częstotliwość odświeżania to bardzo ważny parametr szczególnie w gamingu. Określa ona ilość klatek obrazu, jaką w ciągu jednej sekundy może wyświetlić monitor. Większa częstotliwość oznacza po prostu płynniejszy obraz na ekranie, co znacznie ułatwia rozgrywki np. w przypadku strzelanek czy wyścigów. W monitorach 144Hz obraz odświeżany jest aż 144 razy na sekundę. Warto również wiedzieć, że wyższa częstotliwość wpływa pozytywnie na wzrok – oczy przy takim monitorze męczą się mniej. To bardzo ważne dla osób spędzających przy komputerze kilka godzin dziennie.

Jaka rozdzielczość monitora?

Rozdzielczość, tak jak w przypadku częstotliwości – im wyższa tym lepsza. Ten parametr odpowiada za szczegółowość obrazu. W przypadku bardzo wydajnych komputerów, warto rozważyć monitor 144Hz 4K Ultra HD (3840x2160 pikseli). Powszechniejszym rozwiązaniem, które jest praktyczne dla większości przypadków są formaty Full HD (1920x2080 pikseli) lub Quad HD (2560×1440 pikseli).

Rozmiar monitora 144Hz

Duży ekran wiąże się z wysokim komfortem użytkowania. W przypadku monitora 144Hz znajdziesz rozmiary nawet 43 cale i więcej. Tak duży gabaryt nie jest jednak najpopularniejszym rozwiązaniem, ponieważ wiąże się to z koniecznością posiadania dużo większej przestrzeni. Najczęściej wybierane są monitory od 19 do 24 cali. To dobra opcja dla użytkowników siedzących przy biurku. Jeśli natomiast będziesz rozgrywał kolejne rundy w dużym salonie z kanapy, warto zastanowić się nad większym ekranem – 27 cali i więcej.