Karty graficzne Radeon RX 590

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
Kategorie
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

AMD Radeon RX 590

AMD Radeon RX 590 to seria kart graficznych przeznaczonych dla zaawansowanych użytkowników komputerów stacjonarnych. Zastosowane rozwiązania technologiczne sprawiają, że są one przeznaczone dla graczy lub grafików. Karty Radeon RX 590 są oparte na nowoczesnej architekturze Polaris 30 w technologii 12nm, wyposażone w pamięć GDDR5 o wielkości 8GB z 256-bitową szyną pamięci. Obsługiwane są technologie VR oraz CrossFire, pozwalająca na współbieżność kilku układów graficznych. Karta ze złączem PCI-Express x 16 wykorzystuje standardy DirectX 12, OpenCL 2,0, OpenGL 4,5 oraz Vulkan.

Zalety AMD Radeon RX 590:

  • nowoczesna technologia 12nm Polaris 30,
  • tryb O.C.,
  • 8GB pamięci,
  • wydajny typ pamięci GDDR5-256bit,
  • obsługa FreeSync 2 z HDR,
  • HDMI z obsługą 4K60.

AMD Radeon RX 590 - Front

AMD Radeon RX 590 - Wydajność

Wydajność i pamięć 8 GB DDR5

Karta graficzna z chipsetem AMD Radeon RX 590 jest wyposażona w 256-bitową pamięć typu GDDR5, która charakteryzuje się wyższą wydajnością w porównaniu do poprzedniej wersji. Pamięć o wielkości 8GB gwarantuje odpowiednie osiągi, niezbędne do intensywnego użytkowania. Układ graficzny Radeon RX 590 posiada 2304 procesory strumieniowe, 32 potoki i 144 jednostki teksturujące. Przy standardowej częstotliwości 1545MHz, daje to karcie szybkość na poziomie 222GT/s i maksymalną wydajność do 7.1TFLOP. Taktowanie rdzenia jest zależnie od modelu i w wersji OC możliwe jest nawet do 1600MHz.

Nowoczesne standardy i technologie

Karta graficzna AMD Radeon RX 590 ze złączem PCI-Express x 16 wykorzystuje technologię CrossFire, czyli rozwiązanie umożliwiające współbieżność wielu układów graficznych. Kolejnym dużym udogodnieniem jest obsługa technologii FreeSync 2 z HDR, czyli synchronizacji renderowanego obrazu z odświeżaniem monitora, tak aby zapobiec rozrywaniu obrazu podczas dynamicznych i szybkich scen w grze. Wersja z HDR oznacza, że funkcja działa także z techniką wzbogacania obrazu efektami HDR. Karta obsługuje takie standardy, jak DirectX 12, OpenCL 2,0, OpenGL 4,5 oraz Vulkan. Warto również dodać, że model tej karty oferuje wsparcie dla HDCP.

AMD Radeon RX 590 - Technologie

AMD Radeon RX 590 - Dla profesjonalistów i graczy

Dla profesjonalistów i graczy

Seria kart graficznych AMD Radeon RX 590 jest przystosowana głównie do potrzeb wymagających graczy, pragnących wyposażyć swoje urządzenia w nowoczesne podzespoły, umożliwiające wysokiej jakości rozrywkę. Zastosowane rozwiązania umożliwiają również dopasowanie cech karty do wymagań profesjonalistów zajmujących się m. in. obróbką filmów i zdjęć, dla których jakość wyświetlanego obrazu jest jednym z kluczowych czynników.

Wiele wariantów AMD Radeon RX 590

W skład serii wchodzi kilka modeli kart - do wyboru są między innymi wersje produkowane przez Sapphire, XFX oraz ASRock, z taktowaniem rdzenia od 1545 do 1600MHz i taktowaniem pamięci 1800 lub 1850MHz. Wymienione modele różnią się również konstrukcją i zastosowanym chłodzeniem. Poszczególne wersje różnią się także rozmiarami, aby można było dopasować je do konkretnego modelu komputera. Każdy z modeli posiada pięć złącz - jedno wyjście DVI-D oraz złącza HDMI i Display Port. Niektóre z modeli kart - np: produkowana przez XFX - posiadają aż trzy złącza Display Port i jedno wejście HDMI.

AMD Radeon RX 590 - Warianty