Karty graficzne GeForce RTX 2080 Ti

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
Kategorie
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti

GeForce RTX 2080 Ti to topowa seria kart graficznych, wyposażona w kolejnej generacji układ graficzny firmy NVIDIA. Architektura GPU NVIDIA Turing oferuje potężną moc obliczeniową i przełomowe technologie. Zmieniona nazwa z GTX na RTX podkreśla funkcje Ray-Tracing, odpowiadające za renderowane w czasie rzeczywistym i w pełni sprzętowo, fotorealistyczne efekty promieni świetlnych. Karta wyposażona jest w 11GB ultraszybkiej pamięci GDDR6. Potężna karta gamingowa, skierowana do największych entuzjastów i graczy, którzy nie uznają żadnych kompromisów w kwestii wydajności.

Zalety NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti:

  • nowoczesna architektura NVIDIA Turing,
  • chip w litografii 12-nanometrów,
  • 4352 jednostki cieniujące CUDA,
  • funkcje Ray-Tracing,
  • 11GB pamięci GDDR6,
  • przepustowość pamięci ponad 600GB/s.

NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - jeden z wariantów

NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - architektura

Potężna wydajność GeForce RTX 2080 Ti

Nowej generacji chip z architekturą NVIDIA Turing, w który wyposażane są karty GeForce RTX 2080Ti, jest produkowany w najbardziej zaawansowanej litografii 12-nanometrowej. Dysponuje 4352 rdzeniami CUDA, czyli o 768 więcej od najmocniejszej karty poprzedniej generacji - GeForce GTX 1080Ti. Standardowa częstotliwość taktowania rdzenia wynosi 1350MHz, a w trybie Boost 1545MHz. Daje to karcie potężną moc obliczeniową na poziomie 13,4 TFLOPS - około 20% więcej w porównaniu do GTX 1080Ti.

Funkcje Ray-Tracing

Procesory graficzne RTX w nowej architekturze Turing mają dodatkowe rdzenie Tensor, które odpowiadają za fotorealistyczne śledzenie promieni świetlnych i odbić w czasie rzeczywistym. Ta sama architektura i efekty są stosowane w profesjonalnych układach graficznych NVIDIA Quadro. Wykorzystanie śledzenia promieni daje dużo lepsze efekty wizualne - odpowiednie cieniowanie, oświetlenie pośrednie, oraz refleksy. Efekty, które gracz zobaczy na ekranie, nie zostaną osiągnięte przez tekstury i efekty graficzne zaprojektowane przez grafików, ale bezpośrednio przez sprzęt podczas renderowania sceny 3D (stąd określenie "w czasie rzeczywistym").

NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - Ray-Tracing

NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - konstrukcja

352 bitowa szyna danych pamięci

Odpowiednią przepływność danych dla procesora oferującego tak dużą wydajność, zapewnia 352-bitowa szyna danych pamięci. Jest to taka sama szyna jak w najwydajniejszej karcie z generacji GTX - GeForce GTX 1080Ti - ale nowocześniejsze kości pamięci typu GDDR6 działają już znacznie szybciej, z częstotliwością 14.000MHz. W efekcie przepustowość pamięci wynosi aż 616GB/s, a więc ponad 25% więcej w porównaniu do GTX 1080Ti.

Karta do gry w 8K

GeForce RTX 2080 Ti to niezwykle wydajna karta dla najbardziej wymagających graczy, która pozwoli posiadaczowi cieszyć się super płynną rozgrywką we wszystkie gry w najwyższych rozdzielczościach - 4K w 60fps, z HDR i w najwyższych ustawieniach jakości obrazu. Firma NVIDIA projektując swój nowy układ sięgała już mocno w przyszłość, przygotowując karty do zapewnienia dobrej wydajności nawet w trybie 8K. W tym celu karta GeForce RTX 2080Ti została również wyposażona w nowoczesne złącze DisplayPort 1.4a, które zapewnia wsparcie 8K 60Hz.

GeForce RTX 2080 Ti to najmocniejsza karta w nowej serii RTX, a od pozostałych modeli z tej rodziny wyróżnia ją większa ilość rdzeni CUDA (4352), większa ilość pamięci (11GB), oraz szersza szyna danych do pamięci (353-bity). Wszystkie te elementy razem zapewniają jej ogromną wydajność, która poradzi sobie w każdej najnowszej grze, z najwyższymi ustawieniami jakości grafiki w trybie 60fps i z HDR. Dodatkowe wrażenia wizualne ma zapewnić nowa architektura Turing ze sprzętowym Ray-Tracing, odpowiedzialna za fotorealistyczne efekty promieni świetlnych.