Karty graficzne GeForce RTX 2080

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
Kategorie
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

NVIDIA GeForce RTX 2080

GeForce RTX 2080 to karta graficzna, która z pewnością zainteresuje graczy i entuzjastów. Bazuje na architekturze Turing, która odpowiada za wysoki poziom realizmu w grach, obsługę ray tracingu w czasie rzeczywistym, programowalne cieniowanie, a także wysoką wydajność i energooszczędność. W dobrze chłodzonej konstrukcji GeForce RTX 2080 kryje moc obliczeniową, która jest znacznie większa niż w poprzednich flagowcach Nvidii.

Zalety NVIDIA GeForce RTX 2080:

  • fabrycznie podkręcona konstrukcja,
  • duża wydajność,
  • 8GB pamięci GDDR6,
  • 2944 rdzenie CUDA,
  • rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji.

NVIDIA GeForce RTX 2080 - wygląd

NVIDIA GeForce RTX 2080 - konstrukcja

Konstrukcja

Konstrukcja karty graficznej GeForce RTX 2080 została fabrycznie podkręcona, tak by ograniczyć ilość generowanego ciepła oraz hałas, a jednocześnie zagwarantować maksymalne możliwości w zakresie przetaktowania procesora. Dwuosiowe, 13-łopatkowe wentylatory połączone z nową komorą parową, odpowiadają za cichą pracę układu. 8-fazowy system zasilania kolejnej generacji gwarantuje wysoką wydajność.

Wydajność na wysokim poziomie

Kartę GeForce RTX 2080 wyposażono w nowoczesną architekturę Turing, która zapewnia nawet 6-krotnie większą wydajność i zarazem większą moc obliczeniową niż znana z poprzednich flagowców Nvidii architektura Pascal. W Modelu RTX 2080 taktowanie zegara bazowo wynosi 1515MHz, a w trybie GPU Boost 4.0 dochodzi do 1710MHz. Dodatkowo na pokładzie znajduje się 8GB pamięci GDDR6, 2944 rdzenie CUDA i 256-bitowy interfejs pamięci.

NVIDIA GeForce RTX 2080 - architektura Turing

NVIDIA GeForce RTX 2080 - Ray Tracing

Ray tracing w czasie rzeczywistym

Układy GPU oparte na architekturze Turing zapewniają obsługę ray tracingu w czasie rzeczywistym, co jest możliwe dzięki wysokiej mocy obliczeniowej GeForce RTX 2080. Technologia ta polega na tworzeniu jak najbardziej realistycznego oświetlenia, biorąc pod uwagę załamania światła na danych powierzchniach oraz wszelkie jego odbicia. Zapewnia to nowy poziom realizmu w grach, o wiele wyższy w porównaniu do tradycyjnych technik renderingu.

Technologie cieniowania obrazu

Architektura Turing odpowiada także za nowe zaawansowane technologie cieniowania, dzięki którym użytkownik może przejąć całkowitą kontrolę nad generowaniem obrazu i dowolnie modyfikować jego ustawienia, nawet kolory pojedynczych pikseli. Programowalne shadery zapewniają dużą elastyczność i wydajność.

NVIDIA GeForce RTX 2080 - cieniowanie

NVIDIA GeForce RTX 2080 - SI

Sztuczna inteligencja w NVIDIA GeForce RTX 2080

Układy graficzne GeForce RTX 2080 są dodatkowo wspomagane technologiami z zakresu sztucznej inteligencji, dzięki czemu tworzą szczegółowe i realistyczne obrazy, a także imponujące efekty specjalne. Rdzenie Tensor odpowiadają za ponad 100 TFLOPS SI mocy obliczeniowej SI.

NVIDIA GeForce RTX 2080 to karta graficzna, która sprawdzi się w komputerach gamingowych dla entuzjastów. Rewolucyjna architektura Turing zapewnia wysoką wydajność i energooszczędność oraz łączy zaawansowane technologie z zakresu sztucznej inteligencji, ray tracingu w czasie rzeczywistym i shaderów, dzięki któremu każda gra zyska na atrakcyjności. Całości dopełnia dopracowany system chłodzący i dobry stosunek ceny do jakości.