Karty graficzne GeForce GTX 1070

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.model ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}}) ({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

NVIDIA GeForce GTX 1070

NVIDIA GeForce GTX 1070 zalicza się do jednych z najlepszych kart graficznych do grania – nie tylko ze względu na oferowaną wydajność, zastosowane technologie i niewielki pobór energii elektrycznej, ale też dobrze skalkulowaną cenę. Propozycja ta powinna więc zainteresować graczy i entuzjastów, którzy korzystają z monitora 4K lub gogli wirtualnej rzeczywistości (VR), ale nie chcą przepłacać za topowy model GeForce GTX 1080.

Zalety NVIDIA GeForce GTX 1070:

  • bardzo duża wydajność,
  • 8GB pamięci GDDR5,
  • aluminiowy radiator i turbina zapewniające niską temperaturę.
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1070

Dostępne wersje – referencyjne i niereferencyjne

Referencyjna wersja akceleratora nosi dopisek Founders Edition i wyróżnia się metalową, kanciastą obudową z „okienkiem”. Konstrukcja ta wykorzystuje aluminiowy radiator i turbinę, która zapewnia niskie temperatury rdzenia, a przy tym wyróżnia się przyzwoitą kulturą pracy. Jak na referencyjne chłodzenie całość prezentuje się bardzo interesująco. Warto jednak zauważyć, że na rynku dostępne są też modele niereferencyjne, w których zastosowano bardziej dopracowane systemy chłodzenia (często działające w trybie półpasywnym – w spoczynku są całkowicie niesłyszalne).

Częstotliwości taktowania

GeForce GTX 1070 bazuje na procesorze graficznym NVIDIA Pascal GP104 – jest to ten sam układ, jaki zastosowano w wydajniejszym modelu GeForce GTX 1080, ale w tym przypadku ograniczono cześć jednostek wykonawczych. Oprócz tego lekko obniżono taktowanie, bo standardowo wynosi ono już tylko 1506 MHz, natomiast w trybie Boost 3.0, przy odpowiednim zapasie energii i dobrym chłodzeniu, może ono wzrosnąć do 1683 MHz. Wersje niereferencyjne zwykle pracują z fabrycznie podniesionymi zegarami, a w przypadku najlepszych modeli może ono sięgać 1900 MHz.

8GB pamięci GDDR5 256-bit

Oprócz tego na pokładzie znalazło się 8 GB standardowej pamięci GDDR5 256-bit. Dla porównania w 1080-tce były to nowsze pamięci GDDR5X. Podsystem pamięci oferuje przepustowość 256 GB/s zamiast 320 GB/s, ale bez problemu wystarczy nawet do grania w rozdzielczości 4K lub kilku połączonych monitorach (i wiele wskazuje, że sytuacja ta nie zmieni się jeszcze przez kilka najbliższych lat).

GTX 1070 - karta dla bardziej wymagających

Dostępne złącza wideo

Podobnie jak inne modele z generacji NVIDIA Pascal, karta oferuje bogaty zestaw złączy wideo – obsługuje ona bowiem interfejsy DVI-D, HDMI 2.0b, a także DisplayPort w wersji 1.3/1.4. Konfiguracja ta pozwoli podłączyć ekrany obsługujące technologię HDR, gogle wirtualnej rzeczywistości (VR), a także potężne monitory o rozdzielczości 4K 120 Hz, 5K 60 Hz czy nawet 8K 60 Hz (przy zastosowaniu dwóch przewodów transmisyjnych). Pobór mocy akceleratora oszacowano na 150 W i w większości przypadków wymaga on podłączenia 8-pinowej wtyczki zasilającej.

Co prawda GeForce GTX 1070 ustępuje pod względem wydajności karcie GeForce GTX 1080, ale przez wielu redaktorów jest uważany jednak za lepszą propozycję dla graczy i entuzjastów – wszystko przez dobry stosunek ceny do oferowanych możliwości (a te są naprawdę potężne, zwłaszcza w porównaniu do topowych modeli z poprzedniej generacji NVIDIA Maxwell). Warto również podkreślić, że bardzo pozytywne recenzje towarzyszą autorskim konstrukcjom, które nierzadko oferują trochę lepszą wydajność, a przy tym zostały wyposażone w bardziej dopracowane chłodzenie.