Karty graficzne GeForce GTX 1060

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

NVIDIA GeForce GTX 1060

Karty GeForce GTX 1060 3 GB i 6 GB reprezentują średnią półkę akceleratorów z generacji NVIDIA Pascal. Przy okazji są to też jedne z najczęściej wybieranych modeli przez graczy – wszystko dlatego, że oferują odpowiednią wydajność do grania w jakości Full HD, a także komfortowej obsługi gogli wirtualnej rzeczywistości (VR), a ich cena nie jest aż tak wygórowana, jak topowych modeli GeForce GTX 1070 czy GeForce GTX 1080.

Zalety NVIDIA GeForce GTX 1060:

 • możliwość obsługi gogli wirtualnej rzeczywistości,
 • obsługa ekranów 8K,
 • pamięć GDDR5 3GB lub 6GB.

Pamięć GDDR5

Obydwie karty oferują podobną specyfikację, ale różnią się kilkoma szczegółami. GeForce GTX 1060 w wersji 6 GB bazuje na pełnym układzie graficznym Pascal GP106 i dysponuje 6 GB pamięci GDDR5 192-bit. W modelu GeForce GTX 1060 3 GB zastosowano rdzeń z lekko ograniczoną liczbą jednostek wykonawczych i tylko połowę pamięci wideo – jak sama nazwa wskazuje 3 GB GDDR5 192-bit. Różnica w specyfikacji ma wpływ na osiągi obydwóch akceleratorów, ale sięga ona co najwyżej kilku-kilkunastu procent.

Częstotliwości taktowania

W obydwóch przypadkach referencyjne taktowania są identyczne. Procesor graficzny pracuje z częstotliwością 1506 MHz, ale w trybie Boost 3.0 może przyspieszyć nawet do 1709 MHz. Jeżeli chodzi o pamięć wideo, ma ona częstotliwość 2000 MHz (efektywnie 8000 MHz). Warto jednak zauważyć, że w sprzedaży jest dostępnych bardzo dużo autorskich, fabrycznie przyspieszonych wersji – oferują one jeszcze wyższą wydajność względem standardowo taktowanych modeli, ale zwykle są też trochę droższe.

Chłodzenie

Referencyjna wersja akceleratora nosi oznaczenie GeForce GTX 1060 Founders Edition. Mamy tutaj do czynienia z chłodzeniem opartym o masywny radiator oraz turbinę, a konstrukcję tę schowano pod charakterystyczną, kanciastą obudową – wykonano ją z wysokiej jakości aluminium, więc całość prezentuje się znakomicie. Większość dostępnych wersji wykorzystuje jednak autorskie chłodzenia, w których zastosowano dwa lub nawet trzy wentylatory. Niereferencyjne konstrukcje zapewniają lepszą wydajność i/lub cichszą pracę, a przy okazji często charakteryzują się efektowniejszym wzornictwem.

Obsługa ekranów 8K

GeForce GTX 1060 oferuje wszystkie najważniejsze funkcje wprowadzone w generacji Pascal - dotyczy to technologii graficznych oraz wyjść wideo. Rdzeń obsługuje interfejsy DVI-D, HDMI 2.0b, a także DisplayPort 1.3/1.4, więc do karty można podłączyć ekrany wykorzystujące technologię HDR, a także wyświetlacze 4K (120 Hz), 5K (60 Hz), a nawet 8K (60 Hz). W odróżnieniu od wydajniejszych modeli GeForce GTX 1080 i GTX 1070, GeForce GTX 1060 nie obsługuje technologii SLI, a zatem nie ma możliwości połączenia dwóch takich kart w komputerze.

GeForce GTX 1060 zalicza się do konstrukcji ze średniego segmentu cenowego, więc siłą rzeczy jest to propozycja skierowana do szerszego grona odbiorców. Wersja wyposażona w 6 GB pamięci jest bardziej przyszłościowym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy wymagania co do pamięci wideo szybko idą w górę, natomiast wersja z 3 GB pamięci charakteryzuje się korzystniejszym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości – najtańsze modele można kupić już poniżej 1000 złotych, a zatem powinny zainteresować klientów z trochę mniej zasobnym portfelem.