Karty graficzne GeForce GTX 1050 Ti

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

NVIDIA GEFORCE GTX 1050 TI

NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti to propozycja dla tych klientów, którzy poszukują niedrogiej i energooszczędnej karty graficznej do grania w mniej wymagające tytuły. Model ten należy do najnowszej generacji NVIDIA Pascal, więc oferuje wszystkie najważniejsze technologie, ale jest zauważalnie słabszy i tańszy od modeli GeForce GTX 1070 czy GeForce GTX 1060. Mówiąc w skrócie, dobra karta dla graczy z mniej zasobnym portfelem.

Zalety NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti:

 • wydajna karta w atrakcyjnej cenie,
 • od 2 do 4GB pamięci,
 • niski pobór energii.

Dostępne wersje

W sprzedaży dostępne są jedynie autorskie wersje akceleratora, które zostały zaprojektowane przez poszczególnych producentów. Zwykle są to niewielkie konstrukcje, wykorzystujące skromne chłodzenie, które zmieszczą się do mniejszych obudów komputerowych. Można jednak spotkać także większe modele z wydajniejszymi coolerami, ale raczej należą one do rzadkości – na ogół są to fabrycznie przyspieszone wersje już w odpowiednio wyższej cenie.

Parametry techniczne

Karta bazuje na procesorze graficznym Pascal GP107, który został wykonany w nowoczesnym, 14-nanometrowym procesie technologicznym. Standardowa częstotliwość rdzenia w zależności od danej karty to od 1290 MHz (w trybie Boost 3.0 może on przyspieszyć do 1392 MHz – warunkiem jest jednak zapewnienie odpowiedniego zapasu mocy i odpowiedni zakres temperatur GPU). Oprócz tego na pokładzie udostępniono od 2 do 4 GB pamięci wideo typu GDDR5 128-bit, której efektywna częstotliwość wynosi aż 7000 MHz.

Idealna do gier e-Sportowych

GeForce GTX 1050 Ti sprawdzi się podczas grania w rozdzielczości Full HD, ale w przypadku bardziej wymagających tytułów może konieczne okazać się obniżenie ustawień lub wyłączenie dodatkowych efektów graficznych. Konstrukcja ta powstała głównie z myślą o grach e-Sportowych, więc niestraszne mu są takie tytuły: Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 czy Overwatch.

Niski pobór energii

Nowoczesna konstrukcja przełożyła się na niewielkie zapotrzebowanie na energię elektryczną. Przy standardowych zegarach, maksymalny pobór mocy akceleratora oszacowano na 75 W, więc w większości przypadków nie ma konieczności podłączenia dodatkowej wtyczki zasilającej - cała wymagana energia jest dostarczana bezpośrednio ze złącza PCI-Express na płycie głównej. Można jednak spotkać konstrukcje z 6-pinowym złączem, które oferują dodatkowy zapas mocy jeszcze z myślą o ewentualnym podkręcaniu.

Dostępne złącza

Jak przystało na model z najnowszej generacji NVIDIA Pascal, karta oferuje także nowoczesny zestaw złączy wideo – do dyspozycji oddano interfejsy DVI-D, HDMI 2.0b oraz DisplayPort 1.4. Konfiguracja ta obsługuje ekrany typu HDR, a także potężne monitory o rozdzielczości 4K 120 Hz lub 5K 60 Hz. Warto jednak pamiętać, że GeForce GTX 1050 Ti nie wspiera funkcji SLI i w jednym komputerze nie można połączyć kilku takich kart.

Karta GeForce GTX 1050 Ti nie należy do demonów wydajności, ale często jest chwalona za dobry stosunek ceny do oferowanych możliwości. Model ten powinni też docenić fani gier e-Sportowych, które nie wymagają bardzo wydajnego komputera, więc wybór właśnie takiego akceleratora pozwoli zaoszczędzić pieniądze i przeznaczyć je np. na inne podzespoły lub akcesoria komputerowe. 1050-tka Ti sprawdzi się też przy budowie niewielkiego i energooszczędnego komputera do grania.