Karty graficzne GeForce GTX 1050

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.product ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

NVIDIA GeForce GTX 1050

GeForce GTX 1050 to najtańszy przedstawiciel gamingowych kart graficznych z generacji NVIDIA Pascal. Akcelerator może nie oferuje rewelacyjnej wydajności, ale bez problemu pozwoli na komfortowe granie w mniej wymagające tytuły, a zwłaszcza w cieszące się bardzo dużą popularnością gry e-Sportowe. Głównym jego atutem jest funkcjonalność, niewielki pobór mocy i kompaktowe wymiary. Krótko mówiąc, tańsza alternatywa dla modelu GeForce GTX 1050 Ti.

Zalety NVIDIA GeForce GTX 1050:

 • Atrakcyjna cena,
 • Niewielki pobór mocy,
 • Autorskie chłodzenie poszczególnych producentów.

NVIDIA Pascal

Karta bazuje na procesorze graficznym NVIDIA Pascal GP107 – jest to ten sam układ, jaki zastosowano w modelu GeForce GTX 1050 Ti, ale w tym przypadku ograniczono w nim część jednostek wykonawczych. Zmiany dotyczą także pamięci wideo, bo do dyspozycji oddano już tylko 2 GB pamięci GDDR5 128-bit – połowę tego co jest dostępne w wydajniejszej wersji. Słabsza specyfikacja przekłada się na wydajność akceleratora, niemniej jednak bez problemu poradzi on sobie z takimi tytułami, jak: Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 czy Overwatch.

Wydajność

Standardowe taktowanie rdzenia wynosi 1354 MHz, ale w trybie Boost 3.0, gdy karta dysponuje odpowiednim zapasem mocy i jest dostatecznie chłodzona, może ono wzrosnąć nawet do 1455 MHz. W przypadku pamięci wideo częstotliwość wynosi 1750 MHz (efektywnie 7000 MHz). Warto jednak zauważyć, że dostępne konstrukcje często pracują z fabrycznie podniesionymi zegarami, więc oferują nieco lepszą wydajność.

Dostępne wyjścia

Karta obsługuje wszystkie najnowsze interfejsy wideo. DVI-D pozwoli podłączyć starszy monitor lub projektor, HDMI 2.0b obsługuje ekrany wspierające technologię HDR, a do DisplayPort 1.4 można podłączyć wyświetlacze nawet o rozdzielczości 4K 120 Hz lub 5K 60 Hz. Dzięki niewielkiemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną, karta nie wymaga podpięcia dodatkowego zasilania – cała wymagana moc jest dostarczana bezpośrednio ze złącza PCI-Express na płycie głównej. Podobnie jak w przypadku wydajniejszej wersji GeForce GTX 1050 Ti, producent nie przewidział możliwości połączenia dwóch takich kart w trybie SLI.

Autorskie chłodzenia producentów

GeForce GTX 1050 występuje wyłącznie w niereferencyjnych wersjach, w których każdy producent zastosował swój projekt chłodzenia. W większości przypadków postawiono na mniejsze coolery z pojedynczym wentylatorem, ale część firm oferuje też bardziej rozbudowane konstrukcje – zwykle są one wyżej taktowane, a ponadto można je jeszcze dodatkowo podkręcić we własnym zakresie. Sporadycznie można też spotkać modele z niskoprofilowym chłodzeniem lub wersje chłodzone całkowicie pasywnie (a więc i bezgłośnie)

Model NVIDIA GeForce GTX 1050 powstała z myślą o tańszych komputerach do grania, więc nie powinniśmy od niego oczekiwać rewelacyjnej wydajności. Recenzenci chwalą jednak funkcjonalność karty, co w połączeniu z kompaktowymi rozmiarami i niewielkim zapotrzebowaniem na energię elektryczną może być dużym atutem przy budowie niewielkiego i energooszczędnego zestawu do grania lub obsługi multimediów. Tańsze wersje charakteryzują się też dobrym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości.