Olympus to japońska firma założona w 1919 roku; jeden z najbardziej znanych i cenionych producentów profesjonalnego sprzętu dla fotografów i amatorów, a także dostawca urządzeń optycznych dla sektora medycznego.

Firma początkowo zajmowała się produkcją wyłącznie wysokiej klasy mikroskopów, niezwykle cenionych między innymi przez przemysł. Prace nad obiektywami fotograficznymi rozpoczęto dopiero w 1934 roku; był to pomysł na zróżnicowanie oferty firmy. Rosnąca w zawrotnym tempie liczba klientów sprawiła, że marka zdobyła niezwykłą popularność w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy aparaty Olympusa były wyprzedawane co do sztuki nawet w dniu wysłania ich z fabryki do sklepów.

Wielu miłośników fotografii przyznaje, że Olympus jest zdecydowanie jedną z najbardziej innowacyjnych firm. W roku 2005 jedna z cyfrówek tej firmy dzierżyła miano najlżejszej na świecie; to także Olympus jako pierwszy (w 2006 roku) wprowadził coś, co wcześniej nie istniało w fotografii cyfrowej: podgląd ciągłego obrazu na ekranie LCD, który niedługo potem stał się absolutnym standardem branży.

Olympus

({{$ctrl.productsCount}} {{'productList.model ' + $ctrl.getPlural($ctrl.productsCount) | translate}})
 • Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  {{::product.rating.score}}/5 ({{::product.comments_count}})
  {{::product.short_descr}}
  • {{::attribute.name + ':'}}
  Dostawa z wniesieniem!
  Kod producenta: [{{::product.code_foreign}}] Kod systemowy: [{{::product.code_max}}]
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zamów przez telefon
  +48616680007
  Zobacz więcej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.