Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer?

25.11.2022 | autor: Mateusz Tomczak | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zgrywanie zdjęć i wideo z iPhone na komputer z Windows, wygląda podobnie, jak w telefonach z Androidem. Wiele poradników wspomina o konieczności instalowania aplikacji iTunes, ale jeśli używasz systemu Windows 10, może nie być to konieczne – np.: jeśli chciałbyś zgrać fotki i wideo ze swojego iPhone na jakikolwiek komputer po to, aby przenieść je na zewnętrzny dysk lub pendrive i zwolnić miejsce w iPhone.

Zainstalowanie aplikacji iTunes może być konieczne w przypadku starszej wersji systemu – Windows 7. iTunes instaluje niezbędne sterowniki, umożliwiające rozpoznanie telefonów Apple przez ten system.

Spis treści:

Polecane iPhone w Komputronik.pl

Jak zgrać zdjęcia z iPhone? Podstawowe metody

Są dwie podstawowe metody na zgrywanie zdjęć na komputer (z systemem Windows) z telefonu iPhone. Bezpośrednie kopiowanie przy użyciu Exploratora plików lub importowanie przy użyciu aplikacji do przeglądania zdjęć. Oto przewodnik krok po kroku dla każdej z nich:

Metoda nr 1: Bezpośrednie kopiowanie

  1. Podłącz telefon do komputera przy użyciu przewodu USB – podłączenie iPhone do komputera po raz pierwszy, skutkuje wyświetleniem na ekranie telefonu komunikatu z pytaniem „Dać temu urządzeniu dostęp do zdjęć i wideo?”. Kliknij „Pozwalaj”. (Jeśli przez pomyłkę zamkniesz komunikat lub klikniesz inny przycisk, po prostu odłącz telefon od komputera i podłącz ponownie).

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer?

2. Na komputerze otwórz Explorator plików i kliknij w sekcję „Urządzenia i dyski”. Na liście dostępnych urządzeń będzie widoczny Apple iPhone.

Zgrywanie zdjęć z iPhone

3. Następnie otwórz Apple iPhone (kliknij dwukrotnie) i wchodź w kolejne katalogi: Internal Storage > DCIM > 101APPLE > w tym katalogu zobaczysz swoje fotki i nagrane filmy wideo.

Przenoszenie zdjęć na komputer z iPhone

  1. Na komputerze utwórz nowy katalog, do którego przeniesiesz lub zgrasz zdjęcia z iPhone. W oknie zawierającym fotki na telefonie, zaznacz te, które chcesz przenieść lub zaznacz wszystkie (kombinacja klawiszy CTRL + A). Przeciągnij myszką wybrane pliki do wskazanego katalogu. Po zakończonym kopiowaniu możesz odłączyć telefon od komputera.

Kopiowanie zdjęć z iPhone

Metoda nr 2: Zgrywanie zdjęć przy użyciu aplikacji

  1. Pobierz i zainstaluj na komputerze aplikację FastStone. Jeśli używasz systemu Windows 10, możesz użyć wbudowanej aplikacji „Zdjęcia”.
  1. Podłącz telefon do komputera przy użyciu przewodu USB. Jak wyżej, w chwili podłączenia, na ekranie telefonu pojawi się komunikat z pytaniem „Dać temu urządzeniu dostęp do zdjęć i wideo?” Kliknij „Pozwalaj”
  1. Otwórz aplikację FastStone, kliknij w pierwszą ikonkę z symbolem aparatu i zieloną strzałką. Jeśli używasz aplikacji „Zdjęcia” z Windows 10, wybierz opcje „Importuj”, a następnie „Z urządzenia” i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Importowanie zdjęć z iPhone na komputer

Pojawi się okno akcji pobierania zdjęć z aparatu. W źródle powinien być widoczny Apple iPhone (lub należy go wybrać z listy), a w „Cel ścieżka” do miejsca do którego chcemy skopiować pliki (domyślnie jest to katalog z obrazkami w „Moje dokumenty”).

jak zgrać zdjęcia z iphone na komputer

Po zaznaczeniu interesujących nas opcji, klikamy w przycisk „Pobierz”.

Kolejne okno poinformuje nas o liczbie kopiowanych plików, ich wielkości, dacie wykonania i miejscu docelowym. Klikamy przycisk START, a po zakończonym procesie przycisk „Zamknij”

Metody przenoszenia zdjęć z iPhone

  1. Pliki ze zdjęciami są od razu gotowe do przeglądania w aplikacji.

Inne sposoby pozwalające przenieść zdjęcia z iPhone

Istnieje jeszcze kilka innych, niebezpośrednich sposobów na zgrywanie zdjęć z iPhone do komputera np.:

  • Wysłanie fotek do dysku w chmurze (iCloud, Google Drive, One Drive), a następnie zgranie ich z chmury do komputera.
  • Skopiowanie fotek na specjalny pendrive dla telefonów iPhone, np. SanDisk 64 GB iXpand for iPhone lub YubiKey 5Ci, a następnie z pendrive do komputera.

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 - (4 głosy)

Czytaj więcej