Jaki zegarek do biegania do 500 zł? TOP 5

Bieganie i różnego rodzaju aktywność fizyczna doskonale wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Idąc jednak z duchem czasu staramy się nawet na moment nie rezygnować z różnego rodzaju gadżetów. Do biegania doskonale sprawdzają się zegarki sportowe.

Przeczytaj również artykuł Jak zacząć biegać? Przydatne akcesoria do biegania

Wybór jest duży, rozrzut cenowy także, ale wcale nie jest potrzebny duży budżet.

Podpowiadamy, jaki zegarek do biegania do 500 zł wybrać.

  • Zegarek sportowy Beurer PM 25
  • Zegarek sportowy Polar M200
  • Zegarek sportowy Garmin Vivosmart 3
  • Zegarek sportowy Garmin Forerunner 30
  • Zegarek sportowy Beurer PM 90

Zegarek do biegania z pulsometrem: Beurer PM 25

zegarek do biegania do 500 złBeurer PM 25 to tani zegarek do biegania, który nikogo nie zawiedzie relacją ceny do możliwości, stanowi on świetną propozycję dla osób rozpoczynających przygodę z bieganiem. Prócz tak podstawowych funkcji jak stoper czy alarm, Beurer PM 25 oferuje także pulsometr, dzięki czemu na bieżąco monitorować można aktualne tętno. Osobom walczącym z nadwagą przyda się licznik kalorii. Wyświetlacz jest podświetlany, a cała konstrukcja odporna na szkodliwe działanie wody, w związku z czym bez problemów sprawdzi się nawet jeśli w trakcie biegania zacznie padać deszcz.


Zegarek do biegania z licznikiem kilometrów: Polar M200

To, że nieźle się prezentuje, bez wątpienia jest jego atutem. Ważniejsze jest jednak to, że Polar M200 to po prostu solidny i dobrze wyposażony gadżet. Ma pulsometr i GPS, liczy kroki i spalone kalorie, a także mierzy tempo i pokonane kilometry. Po podaniu swojej masy ciała, wieku, wzrostu, płci, oraz pomiarów maksymalnego tętna oraz intensywności treningu, potrafi prowadzić odpowiednie wyliczenia i wskazywać dzienne cele.

Jest wyposażony w podświetlany ekran, dzięki czemu odczyt wyników aktywności zawsze jest komfortowy, a na liście plusów znajdują się jeszcze: długi czas pracy – do 6 dni między ładowaniami, oraz  wodoszczelna konstrukcja. Z kolei dzięki aplikacji Polar Flow zegarek pozwala śledzić postępy i optymalizować treningi – by było co śledzić. Poza funkcjami biegowymi, oferuje także monitorowanie czasu i jakości snu.


Opaska sportowa do biegania: Garmin Vivosmart 3

Garmin Vivosmart 3 to ciekawy zegarek do biegania damski, któremu w rzeczywistości bliżej jest do opaski. To lekki i stylowy gadżet, pasujący do różnych strojów, choć oczywiście przeznaczony przede wszystkim do treningów. Każdy biegacz doceni obecność narzędzi, takich jak pułap tlenowy czy wiek sprawnościowy, a wspomnieć należy też o pomiarze tętna, dystansu, spalonych kalorii i minut intensywnej aktywności. Ciekawostką może być funkcja monitorowania samopoczucia z całodziennym pomiarem obciążeń.

Vivosmart 3 jest elastyczny i wodoszczelny, więc można go nosić przez cały dzień …a właściwie pięć dni – potem trzeba go zdjąć, by naładować akumulator.


Zegarek do biegania z GPS: Garmin Forerunner 30

Jego siła tkwi w prostocie pod względem estetyki i obsługi, bo funkcjonalność jest w tym przypadku dość szeroka. Garmin Forerunner 30 to zegarek do biegania mierzący dystans, czas i spalone kalorie. Pozwala też monitorować czas i jakość snu, przez całą dobę monitorować tętno – dzięki nadgarstkowemu pulsometrowi, oraz tempo – za co odpowiada zintegrowany moduł GPS. Oprócz długiej listy funkcji sportowych zegarek oferuje też powiadomienia ze smartfona, użytkownik może więc być na bieżąco ze wszystkim nawet podczas treningu.

Wszystkie dane z monitorowania kondycji i aktywności są przesyłanie na konto użytkownika do serwisu Garmin Connect, w którym posiadacz może szczegółowo zapoznać się ze swoimi statystykami.
Forerunner 30 będzie działać do 5 dni w trybie zegarka oraz 8 godzin z włączonym trybem GPS.


Zegarek do biegania do 600 zł: Beurer PM 90

zegarek do biegania do 500 złBeurer PM 90 to prawdziwie uniwersalny zegarek sportowy oraz najbardziej zaawansowany zegarek sportowy do 600 zł. Świetnie sprawdzi się podczas każdej aktywności fizycznej, w tym oczywiście biegania. Przyciąga wzrok interesującą stylistyką, która nie powinna jednak przysłaniać dużej wytrzymałości zegarka (wodoszczelność do 50 metrów), a zwłaszcza szerokiej funkcjonalności. Producent zadbał tu o wszystkie standardowe dla tego typu urządzenia funkcje, a także pulsometr, licznik kalorii czy narzędzia pozwalające szybko sprawdzić ilość spalonej tkanki tłuszczowej.


Wojciech Kulik

W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.