Jak wybrać zegarek dla dziecka z GPS?

Smartwatche dla dzieci to urządzenia przypominające tradycyjne zegarki naręczne, jednak dzięki wyposażeniu w układy elektroniczne mogą zapewnić szereg dodatkowych, ciekawych funkcjonalności. Podpowiadamy, jaki smartwatch dla dziecka sprawdzi się najlepiej oraz na co warto zwrócić uwagę wybierając zegarek dla dziecka z GPS.

W tym artykule znajdziesz:

 • Inteligentne zegarki dla dzieci – czym się cechują?
 • Na co zwrócić uwagę wybierając zegarek z GPS dla dziecka?
 • Jakie są dodatkowe funkcje smartwatchy dla dzieci?
 • Jaki zegarek dla dziecka z GPS? Ranking TOP 5

Inteligentne zegarki dla dzieci – czym się cechują?

Inteligentne zegarki, czyli smartwatche najczęściej wyposażone są w takie funkcje jak:

 • Nadajnik GPS– najważniejszą funkcją jest wbudowany nadajnik GPS – zegarek dla dziecka z GPS pozwoli na śledzenie naszej pociechy i upewnienie się, że jest tam, gdzie powinna być,
 • Wbudowany alarm – zegarek dla dziecka z alarmem pozwoli dziecku wcześnie wstać do szkoły oraz przypomni o ważnych wydarzeniach, gdyż w smartwatchach poza alarmem najczęściej znajdziemy też funkcje organizera i kalendarza.
 • Funkcja dzwonienia – zegarki tego typu bywają wyposażone w telefon – zegarek dla dziecka z telefonem pozwoli Ci być w stałym kontakcie z pociechą.

W czym więc smartwatch jest lepszy od zwykłego telefonu i czy warto kupić taki zegarek dla dziecka? Przede wszystkim pamiętajmy, że dzieciom często zdarza się gubić, czy upuścić swój telefon. Jako że smartwatch musi być noszony na ręku, zmniejsza ryzyko takich wypadków do minimum.

Popularne smartwatche dla dzieci w sklepie Komputronik

Na co zwrócić uwagę wybierając zegarek z GPS dla dziecka?

Wybierając zegarek dla dziecka z lokalizatorem dobrze mieć na uwadze nie tylko wyżej wymienione cechy. Zegarek z GPS do szkoły powinien przede wszystkim podobać się dziecku, dlatego warto tę kwestię przedyskutować z samym zainteresowanym – to dziecko będzie nosiło kupiony produkt, postarajmy się więc o wybór takiego zegarka, który będzie noszony z dumą wśród kolegów i koleżanek.

 • Komfort użytkowania – równie ważną kwestią na jaką należy zwrócić uwagę jest wygoda noszenia kupowanego zegarka – nie narażajmy dziecka na urazy. Jeśli zegarek będzie uwierał nadgarstek, poszukajmy wygodniejszego modelu.
 • Pojemność baterii – inną istotną cechą jest pojemność baterii, w jaką wyposażony będzie smartwatch z gps dla dziecka – smartwatche to zaawansowane urządzenia i na baterii są w stanie pracować jedynie od kilkunastu godzin do kilku dni, a więc porównywalnie z typowem smartfonem.
 • Wodoodporna obudowa – na koniec zwróćmy też uwagę na to, czy zegarek jest wodoodporny – urządzenie noszone na ręku będzie stale wystawione na działanie pogody, także na deszcz.

zegarek dla dziecka z GPS

Dodatkowe funkcje smartwatchy dla dzieci

Smartwatch dla dziecka z lokalizatorem to nie tylko system GPS, telefon, czy funkcja alarmu. Wśród rzadziej spotykanych funkcji w droższych modelach inteligentnych zegarków można też znaleźć:

 • czas i jakość snu
 • funkcja SOS
 • GEO ogrodzenie
 • książka adresowa
 • pomiar dystansu
 • rejestr połączeń
 • sterowanie aparatem
 • stoper
 • system głośnomówiący
 • wybieranie głosowe
 • zdalny podsłuch
 • licznik kroków
 • powiadomienia o wiadomościach, połączeniach czy wydarzeniach.

Droższe modele są w stanie wykryć nie tylko to, czy aktualnie ćwiczymy czy nie, ale i określić typ ćwiczeń jakie właśnie wykonujemy i na tej podstawie zapisać je w grafiku ćwiczeń – zegarek przypomni, gdy zbliżać się będzie czas sesji treningowej. Dodatkowo smartwatche bywają wyposażone w system łączności bezprzewodowej bluetooth, kompas, żyroskop, wibracje czy wysokościomierz.

Decydując, jaki zegarek dla dzieciak z GPS wybrać, miejmy na uwadze możliwości jakie oferują nowoczesne modele i wybierzmy ten, który spełni oczekiwania zarówno dziecka, jak i nasze.

Jaki zegarek dla dziecka z GPS?

W odpowiedzi na jedno z najczęściej zadawanych pytań – jaki zegarek dla dziecka z GPS wybrać – przygotowaliśmy ranking, a w nim najlepsze smartwatche dla dzieci. W zestawieniu znajdziesz:

 1. Zegarek dla dziecka z lokalizatorem: Garett Kids 5
 2. Pierwszy zegarek dla dziecka: Garmin Vivofit 2 Junior
 3. Zegarek wodoszczelny dla dziecka: Garett Kids 4
 4. Telefon w zegarku na kartę SIM – Garett Kids Smile
 5. Smartwatch dla dziecka – Garett Kids Happy
 6. Smartwatch dla dzieci z telefonem i GPS: Motus Watchy

Zegarek dla dziecka z lokalizatorem: Garett Kids 5

Nowoczesny zegarek z GPS dla dziecka dostępny w modnych wariantach kolorystycznych. Wyposażony jest w aparat oraz fotoalbum, na którym można podglądnąć zrobione zdjęcia. Dziecko może też korzystać ze stopera, latarki LED oraz krokomierza. Zegarek ma także ciekawą grę matematyczną, która jest świetnym sposobem na chwilę nudy.

Przycisk SOS pozwala na błyskawiczne zawiadomienie rodzica w przypadku niebezpieczeństwa. Urządzenie wyświetla numer osoby, która do nas dzwoni. To zegarek dla dziecka z lokalizatorem, a więc pozwala rodzicowi na dokładne ustalenie miejsca, w którym znajduje się ono w danej chwili.


Pierwszy zegarek dla dziecka: Garmin Vivofit Junior

Doskonały smartwatch dla dziecka dostępny w wielu wzorach związanych z bajkami i filmami. Może to być na przykład Myszka Minnie dla młodszych dzieci lub Star Wars dla nastolatków. Zegarek wyposażony jest w Bluetooth oraz m.in. takie funkcje jak krokomierz, stoper czy alarm.

Ciekawym rozwiązaniem jest aplikacja pozwalająca rodzicowi przypomnieć dziecku o aktywnościach, które powinno wykonać. Smartwatch pozwala też na porównywanie swoich wyników z innymi dziećmi przy pomocy aplikacji Connect IQ.

Inna aplikacja pozwala rodzicowi nagradzać dziecko za wykonywanie codziennych aktywności. Model ten świetnie sprawdzi się jako pierwszy zegarek dla dziecka.


Zegarek wodoszczelny dla dziecka: Garett Kids 4

Bardzo dobrej jakości zegarek wodoszczelny dla dziecka. Spełnia on wymagania normy IP67, co oznacza, że jest on w wysokim stopniu odporny na wodę i pył. Smartwatch jest intuicyjny w obsłudze, wszystkie funkcje ustawiamy z poziomu kolorowego ekranu dotykowego.

Dzięki funkcji lokalizacji w każdej chwili będziesz mógł ustalić miejsce pobytu dziecka. Za pośrednictwem mikrofonu będziesz mógł też usłyszeć, co dzieje się w jego sąsiedztwie. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest aplikacja umożliwiające ustawienie geosiatki. Gdy Twoje dziecko wejdzie na oznaczony teren, dostaniesz odpowiednie powiadomienie.

Zobacz również: Co to jest norma IP67 i IP68?


Telefon w zegarku na kartę SIM – Garett Kids Smile

Inteligentny zegarek elektroniczny dla dziecka dostępny w atrakcyjnych wariantach kolorystycznych. Zapewnia pełny kontakt z bliskimi, gdyż pozwala odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne. Możliwe jest też wysyłanie krótkich notatek głosowych. Rodzic może wskazać, na które numery dziecko może zadzwonić oraz z których numerów może otrzymywać połączenia.

W przypadku niebezpieczeństwa dziecko może zawiadomić nas za pomocą przycisku SOS. Gdy poziom akumulatora w zegarku spadnie poniżej 15%, urządzenie zawiadomi o tym rodzica.


Smartwatch dla dziecka – Garett Kids Happy

Jeśli zastanawiasz się, jaki zegarek dla dziecka łączy rozsądną cenę z wysoką jakością, to koniecznie zwróć uwagę na ten model. Smartwatch ma wbudowany aparat fotograficzny z możliwością przesyłania zdjęć do swoich bliskich. Pełni też funkcję telefonu komórkowego z możliwością określenia dozwolonych numerów.

Nowoczesny lokalizator wskazuje Ci w czasie rzeczywistym miejsce pobytu dziecka z dokładnością do pięciu metrów. Możesz też podglądnąć trasę, którą Twój podopieczny pokonał w ostatnim czasie. Model ten to także zegarek dla dziecka z alarmem, krokomierzem i monitorem snu.


Smartwatch dla dzieci z telefonem i GPS: Motus Watchy Monster & Cosmos

Bezpieczeństwo dziecka to dla każdego rodzica najważniejsza rzecz na świecie. Jednym ze sposobów jego zapewnienia jest właśnie nowoczesny zegarek. Motus Watchy Monster & Cosmos. Jest to połączenie smartwatcha i smartfonu. Umożliwia wykonywanie połączeń, nagrywania krótkich wiadomości głosowych, a także dysponuje przyciskiem SOS. Jego wciśnięcie spowoduje że Motus Watch zadzwoni i wyśle wiadomość do zdefiniowanych opiekunów.

Dzięki monitorowaniu lokalizacji rodzice zawsze mogą sprawdzić, gdzie aktualnie ich pociecha się znajduje. Aplikacja Motus Tracker pozwala na ustawienie bezpiecznych stref. Jeśli dziecko je opuści, rodzic otrzyma powiadomienie. Zegarek jest wytrzymały i odporny zachlapanie (certyfikat IP67). Dziecko może więc bez obaw o jego uszkodzenie bawić się i uprawiać sport (chociaż do pływania nie będzie odpowiedni). Dla dziecka będzie istotne również to, że zegarek jest atrakcyjny wizualnie, ma nowoczesny wygląd i intuicyjną obsługę. Paski są wymienne, więc można też łatwo zmienić jego wygląd.