Wybieramy dobry ekspres przelewowy. TOP 5

Można spotkać się z opiniami, ze ekspres przelewowy to sprzęt, który powoli odchodzi do lamusa. Czy słusznie? Jak się okazuje, ekspresy przelewowe wciąż mają szerokie grono sympatyków, a znane marki nadal wprowadzają na światowe rynki nowe modele takich urządzeń. Mogą one zaskakiwać nas swą funkcjonalnością, a zaparzona w nich kawa – wybornym smakiem i aromatem. Na czym polega fenomen takich ekspresów i jaki ekspres można uznać za dobry ekspres przelewowy? Doradzamy.

W tym rankingu znajdziesz:

  • Ekspres przelewowy do 200 zł: Russell Hobbs 20680-56
  • Ekspres przelewowy do 250 zł: Russell Hobbs 21702-56 Retro Vintage Cream
  • Ekspres przelewowy do 300 zł: Bosch TKA8631
  • Ekspres przelewowy z termosem do 360 zł: Severin KA 5828
  • Ekspres przelewowy do 540 zł: Severin KA 4810

Jak działa ekspres przelewowy?

Zasady działania ekspresu przelewowego są bardzo proste. Urządzenie to składa się z dzbanka, w którym gromadzi się gotowa kawa, oraz umieszczonego nad nim pojemnika z filtrem, do którego wsypuje się zmielone ziarna kawy. Przez ziarna przesącza się gorąca woda, która następnie skrapla się w postaci aromatycznego naparu we wspomnianym już dzbanku. W ekspresie takim można w ciągu kilku minut zaparzyć kilka – kilkanaście filiżanek smacznej kawy, która każdego z nas postawi na nogi.

Zalety ekspresów przelewowych:

  • wygoda i prostota obsługi;
  • możliwość przygotowania większej ilości kawy, dzięki czemu urządzenie to świetnie sprawdza się w tych domach, w których napój ten ma wielu sympatyków.

Więcej o ekspresach przelewowych dowiesz się z poradnika: Jak wybrać przelewowy ekspres do kawy? oraz Jak zaparzyć kawę w ekspresie przelewowym?

Ekspres przelewowy do 200 zł: Russell Hobbs 20680-56

dobry ekspres przelewowyRussell Hobbs 20680-56 Buckingham to tani i dobry ekspres przelewowy do 200 zł, który pozwala jednorazowo zaparzyć ponad litr, a dzięki zaawansowanej technologii każdy z nas może za jego pomocą przygotować pyszną kawę. To kompaktowe i proste w obsłudze urządzenie zaskakuje też licznymi funkcjami. Ulepszona cyrkulacja wody, szybsze nagrzewanie oraz możliwość ustawienia ekspresu tak, by zaparzyć mniejszą ilość kawy – oto główne zalety tego urządzenia.


Ekspres przelewowy do 250 zł: Russell Hobbs 21702-56 Retro Vintage Cream

dobry ekspres przelewowyRussell Hobbs 21702-56 Retro Vintage Cream to idealna propozycja dla tych, którzy lubią mocną i aromatyczną kawę. Choć jest to jeden z najtańszych ekspresów dostępnych na rynku, nie brak w nim nowatorskich rozwiązań i przydatnych funkcji. Wielkim plusem jest zaawansowana technologia dozowania wody, dzięki czemu z ziaren kawy wydobywa się maksimum smaku. Duży wskaźnik procesu zaparzania oraz funkcja utrzymywania ciepła – oto kolejne udogodnienia, z jakich mogą korzystać użytkownicy tego ekspresu. Zadziwić może też jego pojemność. W urządzeniu tym jednorazowo można zaparzyć aż 10 porcji kawy – i to nie filiżanek, ale dużych kubków.


Ekspres przelewowy do 300 zł: Bosch TKA8631

dobry ekspres przelewowyW przedziale cenowym 200-300 złotych, na wyróżnienie zasługuje ekspres przelewowy Bosch TKA8631. Możliwość regulacji temperatury parzenia kawy oraz utrzymywania temperatury gotowego naparu to zalety, dzięki którym ekspres ten został doceniony przez wielu amatorów kawy. Choć cena tego urządzenia nie jest wygórowana, można za jego pomocą zaparzyć naprawdę dobrą kawę. To zasługa funkcji „Volume Automatic”, dzięki której przygotowanie aromatycznego napoju staje się dziecinnie prostym zadaniem.


Ekspres przelewowy z dwoma termosami: Severin KA 5828

dobry ekspres przelewowySeverin KA 5828 to urządzenie, które kupić można za około 400 złotych. Wielkim walorem tego ekspresu jest jego pojemność (2 litry), dzięki czemu świetnie sprawdza się on w tych domach, w których po kawę sięga się bardzo często. Wyposażony w dwa termosy i niezależne systemy grzewcze, Severin KA 5828 może się też świetnie sprawdzić wśród miłośników… herbaty. Specjalny filtr sprawia, że i ten napój można parzyć szybko i wygodnie.


Dobry ekspres przelewowy do 500 zł: Severin KA 4810

dobry ekspres przelewowySeverin KA 4810 to dobry ekspres przelewowy dla najbardziej wymagających miłośników kawy. Wprawdzie za ten model trzeba zapłacić ponad 500 złotych, jednak korzystanie z niego wiąże się z licznymi korzyściami. Wyświetlacz LCD z funkcją timer, regulowany stopień mielenia oraz ilość kawy oraz znaczna pojemność to główne cechy tego urządzenia. Ekspres ten został doceniony też za możliwość wyboru intensywności aromatu, ciekawe wzornictwo oraz za swą trwałość.


Wybieramy dobry ekspres przelewowy. TOP 5
5 (100%) 2 głosów