Wielofunkcyjne urządzenia do zarostu. Czym się cechują?

20.03.2017 | autor: Julia Sowińska | Przeczytasz w 6 minut
Zwiększ rozmiar tekstu

Nowoczesne sprzęty z kategorii małego AGD do higieny i pielęgnacji są dziś dla każdego mężczyzny urządzeniami pierwszej potrzeby. Sprzęt do golenia, stylizacji czy strzyżenia to produkty z którymi trudno się rozstać zwłaszcza jeśli w grę wchodzi nienaganny wygląd.

  • Najpopularniejsze sprzęty do męskiej stylizacji
  • Kilka sprzętów w jednym, czyli niezastąpione urządzenia wielofunkcyjne
  • Kiedy sprawdzi się urządzenie z kilkoma zastosowaniami?
  • Co na mniejszy budżet?
  • Jak wybrać wielofunkcyjne urządzenie do zarostu?
  • Jaka końcówka dla jakiego efektu?

Najpopularniejsze sprzęty do męskiej stylizacji

Golarka

Najpopularniejszym z nich jest oczywiście golarka. Urządzenie to zastąpiło mniej zaawansowane, ręczne maszynki do golenia. Golarki dokładnie usuwają zarost, pozwalają go stylizować, a przy tym nie powodują podrażnień. Za skuteczność działania golarki w największym stopniu odpowiada budowa jej głowicy. Najnowsze golarki posiadają głowice, które składają się nawet z trzech niezależnych od siebie sekcji.
O tym, jak wybrać golarkę idealną dowiesz się z poradnika Wybieramy golarkę. Poradnik zakupowy, czyli na co zwrócić uwagę?

Maszynka do strzyżenia

Kolejnym popularnym urządzeniem służącym do stylizacji jest maszynka do strzyżenia. Jak sama nazwa wskazuje służy ona do skracania włosów – najczęściej chodzi tu o brodę, wąsy lub włosy na głowie. Długość strzyżenia regulujemy poprzez nałożenie na bazę urządzenia specjalnego grzebienia. Najczęściej ma od kilku milimetrów, do nawet pięciu centymetrów. Większość maszynek do strzyżenia oferuje kilka grzebieni z różnymi długościami.

Trymer

Trymery są urządzeniami dużo mniejszymi od maszynek. Są też dużo bardziej od nich precyzyjne. O ile maszynka do strzyżenia jest przede wszystkim wykorzystywana do skracania włosów, o tyle trymer jest używany do precyzyjnej stylizacji wąsów i brody. Bardzo często jest on też używany do usuwania zbędnego owłosienia z innych części ciała. Niektóre modele trymerów są tak dokładne, że posiadają możliwość regulacji długości strzyżenia co pół milimetra.


Zobacz trymer Philips QT4015/16 w sklepie >

Przykładem takiego trymera jest model Philips QT4015/16. W przypadku trymerów do zarostu długość ścinania regulujemy najczęściej, przesuwając regulator na obudowie trymera. Inną grupą trymerów są sprzęty służące wyłącznie do usuwania owłosienia z nosa i uszu. Są one nieduże i nie mają klasycznych ostrzy. Zamiast tego posiadają jeden obrotowy nożyk.

Kilka sprzętów w jednym, czyli niezastąpione urządzenia wielofunkcyjne

Kłopot w tym, że z roku na rok powyższych akcesoriów w męskiej łazience stale przybywa. Problem ten w porę dostrzegli producenci sprzętu do pielęgnacji i postanowili zacząć łączyć ze sobą poszczególne urządzenia. W ten sposób powstała koncepcja wielofunkcyjnych zestawów do strzyżenia, modelowania i pielęgnacji. Pierwsze takie produkty już pojawiają się na sklepowych półkach. Zainteresowany? Zanim udasz się do sklepu na zakupy, przeczytaj poniższy opis tych urządzeń.

Golarka, maszynka do strzyżenia i trymer w jednym? Bez wątpienia pomysł jest doskonały. Usuwamy z naszej półki maszynkę do strzyżenia, golarkę i trymer, i w ich miejsce stawiamy jedno urządzenie, które spełnia wszystkie te funkcje. Przykładem takiego sprzętu jest Braun MGK3040.

Zobacz urządzenie wielofunkcyjne Braun MGK3040 w sklepie >

Czym cechuje się wielofunkcyjne urządzenia do stylizacji i pielęgnacji?

Najważniejszą częścią urządzenia wielofunkcyjnego jest baza z napędem. To do niej dołączane są wszystkie końcówki – każda z nich odpowiedzialna jest za inną funkcję.

Końcówka, która zmieni sprzęt w trymer

Pierwsza z końcówek to wysokiej jakości trymer. Służy on przede wszystkim do precyzyjnej stylizacji brody i wąsów. Możemy go też używać do przycinania krótkiego zarostu. Trymer w połączeniu z maszynką może być też używany do dokładnego zaznaczania konturów zarostu. Ostrza tej końcówki wykonane są ze specjalnej stali nierdzewnej. Są one praktycznie niemożliwe do stępienia w przypadku używania trymera do standardowych czynności pielęgnacyjnych.

Końcówka z długi grzebieniem do strzyżenia i stylizacji brody

Jeśli mamy ochotę, to w ciągu kilku sekund nasze urządzenie może stać się maszynką do strzyżenia. Po założeniu długiego grzebienia doskonale nadaje się ono do strzyżenia włosów. Jednak możemy też w ten sposób przystrzyc bardzo modne ostatnio brody. Specjalna budowa ostrzy sprawia, że strzyżenie jest komfortowe, szybkie i bezbolesne – żadnego pociągania za włosy, czy też ich wyrywania. Jeśli chcemy, aby nasz zarost miał średnią długość, wystarczy tylko wymienić grzebień na krótszy – a więc taki o długości około jednego centymetra. Taki zarost jest elegancki i jednocześnie nie jest kłopotliwy w codziennej pielęgnacji.

Dla mężczyzn lubiący ledwo widoczną brodę też jest rozwiązanie. Są to dwa grzebienie przeznaczone do tworzenia efektu kilkudniowego zarostu. Taki rodzaj zarostu wybierany jest przez większość mężczyzn.

Rodzaje nasadek w urządzeniach wielofunkcyjnych:

  • końcówka z trymerem do brody
  • końcówka do golenia
  • końcówka z grzebieniem do strzyżenia
  • końcówka ze szczoteczką do twarzy

Kiedy sprawdzi się urządzenie z kilkoma zastosowaniami?

Golenie całego ciała

Częstym dodatkiem do wieloczynnościowych urządzeń takich jak Braun MGK3040 jest maszynka do ciała – na przykład Gilette Body lub Gillette Fusion ProGlide z technologią FlexBall. Została ona zaprojektowana specjalnie w celu golenia na gładko właściwie całej powierzchni ciała. Bez kłopotu można jej też używać do tak wrażliwych miejsc, jak pachy, czy okolice bikini. Maszynka jest w pełni bezpieczna. Praktycznie nie możliwości zacięcia się nią. Golenie jest szybkie i komfortowe. Po użyciu można spłukać końcówkę pod bieżącą wodą, co znacznie ułatwia utrzymanie jej w czystości.

Pielęgnacja męskiej twarzy

Innym przykładem interesującej końcówki do urządzenia wieloczynnościowego jest szczoteczka do twarzy. Myli się ten, kto sądzi, że dbałość o skórę twarzy to wyłącznie domena kobiet. Mężczyźni również doceniają korzyści płynące z doskonałego wyglądu swojej twarzy.

Szczoteczki do twarzy to urządzenia, które są niezwykle pomocne w oczyszczaniu skóry oraz przygotowaniu jej do nałożenia kremu. W wielu przypadkach używa się ich też do samego nakładania kremu. W przypadku regularnego używania szczoteczki, skóra robi się delikatniejsza, cera nabiera blasku, a pory są znacznie lepiej oczyszczone. Przykładem urządzenia wielofunkcyjnego wyposażonego w szczoteczkę do twarzy jest Philips S7530/50.

Zobacz golarkę Philips S7530/59 w sklepie >

Idealne w podróży i podczas wycieczek

Urządzenia wieloczynnościowe doskonale sprawdzają się nie tylko do domu, ale podczas podróży i wycieczek. Jak ważna jest mała ilość zabieranego sprzętu, wie każdy, kto pakował się kiedyś na podróż samolotem. W takich wyjazdach ważny jest każdy centymetr miejsca w walizce.

Nie musisz więc brać trzech lub czterech różnych urządzeń – wystarczy, że weźmiesz jedno urządzenie wieloczynnościowe i dobierzesz do niego interesujące Cię końcówki. Kupując taki sprzęt z myślą o częstych wyjazdach, upewnijmy się, że otrzymamy w pakiecie etui. Pomoże ono chronić urządzenie w podróży.

Co na mniejszy budżet?

Trzeba wiedzieć, że urządzenia wieloczynnościowe wcale nie muszą drogo kosztować. Przykładem tego są choćby maszynki do strzyżenia przeznaczone dla całej rodziny. Ich niewielki rozmiar i duży wybór długości strzyżenia powodują, że mogą być one z powodzeniem stosowane do strzyżenia zarówno dorosłych, jak i małych dzieci. A ich niewielki koszt powoduje, że może sobie na nie pozwolić praktycznie każdy. Taką maszynką do strzyżenia jest choćby model Philips QC5130/15.


Zobacz maszynkę Philips QC5130/15 w sklepie >

Jak wybrać wielofunkcyjne urządzenie do zarostu?

Wariantów urządzeń wielofunkcyjnych jest bardzo wiele. Powstaje więc pytanie, na który z wariantów się zdecydować.
Zacznijmy od dokładnego zapoznania się z zawartością danego zestawu. Dobra wiadomość jest taka, że producenci najczęściej w ramach jednej linii urządzeń oferują pakiety od najbardziej podstawowego – zawierającego tylko najważniejsze końcówki, aż po najbardziej zaawansowany – zawierający właściwie wszystkie końcówki, jakie funkcjonują obecnie na rynku. Skoro więc na przykład nie używamy maszynki do golenia ciała, nie ma sensu płacić wyższej ceny za zestaw, który ją zawiera.

Jaka końcówka dla jakiego efektu?

Sprawdźmy jakie efekty możemy osiągnąć przy użyciu poszczególnych końcówek występujących w urządzeniach wielofunkcyjnych.

Rodzaj strzyżenia/golenia Rodzaj urządzenia
Efekt kilkudniowego zarostu Trymer do zarostu
Zarost długi Strzyżarka z krótkim grzebieniem
Golenie na gładko Golarka lub maszynka do ciała
Przycinanie włosów w uszach i nosie Trymer z obrotowym nożykiem
Strzyżenie włosów Strzyżarka
Zaznaczanie konturów Trymer do zarostu
Precyzyjne przycinanie Strzyżarka z krótkim grzebieniem

Teraz masz już komplet informacji na temat urządzeń wieloczynnościowych przeznaczonych do męskiej stylizacji i pielęgnacji. Możesz więc ruszyć na zakupy. Bez wątpienia będziesz z nich zadowolony, bowiem w tego typu sprzęt to przyszłość światowego rynku urządzeń do stylizacji.

Urządzenia wielofunkcyjne, które polecamy w naszym sklepie:

Zdjęcia: Philips, Braun

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej


Polecane produkty

HP Neverstop Laser 1200w Mono USB AirPrint™ WiFi
Sprawdź cenę!
HP Ink Tank 315 Kolor Atrament USB
Sprawdź cenę!
HP 652 kolor F6V24AE
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 1.8m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.5m czarny
Sprawdź cenę!
HP 652 czarny F6V25AE
Sprawdź cenę!
HP 650 czarny CZ101AE
Sprawdź cenę!
Kingston SSD A400 480GB
Cena od 199,90zł
Accura Tule ACC-M1015
Sprawdź cenę!
Accura Napa ACC-M1204
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura ToledoPro ACC-K1414
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 0.9m
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA 0.5m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura VGA - HDMI
Sprawdź cenę!
Accura USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura USB 3.0 - USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura Ring ACC5115 black
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 3.0m
Sprawdź cenę!
Kingston DataTraveler 100 G3 32GB USB 3.0
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA III 0.5m metalowe zatrzaski
Sprawdź cenę!
CA Office Skytop CA-1208
Sprawdź cenę!
HP 650 kolor CZ102AE
Sprawdź cenę!
Accura Premium kat5 5.0m szary
Sprawdź cenę!
Accura Premium 2.0m szary
Sprawdź cenę!
Accura Zion ACC-M1009 Silent
Sprawdź cenę!
Accura Premium miniJack 1.2m
Sprawdź cenę!
Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB 100R Class 10 UHS-I
Sprawdź cenę!
Accura Vista ACC-K1411
Sprawdź cenę!
HP 301 czarny CH561EE
Sprawdź cenę!
Accura Triple 17W AccuQuick
Sprawdź cenę!
Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I
Sprawdź cenę!
Accura Premium VGA
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 3.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Light 30W AccuQuick 3.0
Sprawdź cenę!
Accura Premium DVI/D 1.8m
Sprawdź cenę!