Jaki telewizor do 6000 zł? Najlepsze telewizory do 6000 zł

Jaki telewizor do 6000 zł?

Dysponując kwotą 6000 złotych, jesteśmy w stanie rozejrzeć się za telewizorem z wyższej półki. To wystarczający budżet, by rozważyć zakup modelu z wyświetlaczem 4K o przekątnej nawet 75 cali. Jaki telewizor wybrać, na co zwrócić uwagę przy wyborze?  W naszym zestawieniu przedstawiamy telewizory o różnych funkcjach oraz podpowiadamy, jaki telewizor do 6000 złotych kupić.

Zachęcamy także do przeczytania naszego artykułu Jaki telewizor wybrać, w którym znajdziesz praktyczne porady w jaki sposób wybrać najlepszy dla siebie model. Oprócz tego, jeżeli zastanawiasz się nad tańszymi alternatywami, to nasz Ranking telewizorów na pewno Ci pomoże – wybraliśmy tam różne modele z różnych półek cenowych.


Polecane telewizory w sklepie


Telewizory do 6000 zł – ranking 2024

W budżecie do 6000 zł najczęściej można pozwolić sobie na większy telewizor, np. z przekątną ekranu nawet do 65 czy 75 cali. Poniżej przedstawiamy kilka topowych pozycji w różnych półkach cenowych i calażu.
Jaki telewizor do 6000 zł?

Dysponując budżetem na TV do 6000 zł możemy sobie pozwolić na całkiem sporo. W przedziale od 3,5 do 6 tysięcy złotych będziemy mogli wybierać w telewizorach 4K Ultra HD z HDR w rozmiarach od 55 do 75 cali. Wszystkie z nich będą miały na pokładzie nowoczesny system operacyjny (Google TV, webOS, Tizen), z dużą liczbą aplikacji, takich jak Netflix, Youtube, Spotify i wiele innych, z czego większość z nich obsługuje komendy głosowe.

W tej półce cenowej większość odbiorników będzie odznaczało się dobrym kontrastem, czernią, odwzorowaniem i nasyceniem kolorów, a także szerokimi kątami widzenia, co jest ważne przy oglądaniu TV pod kątem, gdzie z każdego miejsca widzimy obraz tak samo dobrze.

Wśród telewizorów do 6000 zł znajdziemy między innymi wśród modele OLED, które oferują niezrównaną, kinową jakość obrazu, czy też QNED z niezwykle wysoką jasnością. Większość telewizorów powyżej 4 tysięcy złotych oferuje porty HDMI 2.1, tryby gry i bardzo niski input lag oraz obsługę VRR – wszystkie te technologie są niezbędne by czerpać maksymalną przyjemność z grania na konsolach, takich jak PS5 i Xbox Series X. HDMI 2.1 to także obsługa eARC, standardu podłączeń, dzięki któremu uzyskamy najlepszą wersję dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

Telewizory z tańszej półki cenowej z reguły idą na mocny kompromis i oferują jedynie matryce 60 Hz, która nie sprawdzi się tak dobrze przy sporcie i grach. O doznaniach jak z kina bez wychodzenia z domu też można zapomnieć.

Podsumowując – telewizory do 6000 zł zapewnią wysoką jakość i wygodę użytkowania na długie lata. Jeśli budżet Ci na to pozwala, warto pomyśleć o zakupie odbiornika TV w takiej półce cenowej, szczególnie jeśli Twój salon stanowi centrum rozrywki.


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (5 głosów)

Czytaj więcej