Telefony z czystym Androidem – ranking polecanych smartfonów 2023

21.02.2023 | autor: Mateusz Tomczak | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na rynku dominują obecnie dwa typy smartfonów, a największą popularnością cieszą się telefony pracujące pod kontrolą systemu Google Android. Być może spotkaliście się już ze stwierdzeniem, że warto zwrócić uwagę na smartfon z czystym Androidem. Co konkretnie to oznacza? Dlaczego warto kupić telefon z taką wersją systemu i jaki konkretnie wybrać? Tutaj znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Co to czysty Android?

Android to system, który Google udostępnia każdemu zainteresowanemu producentowi telefonów. Bezpośrednio od Google jest on oferowany w czystej wersji, na którą producenci mogą – i zazwyczaj to robią – nakładać własne nakładki graficzne, a także instalować wybrane aplikacje.

Czysty Android to zatem system pozbawiony tych wszystkich dodatkowych elementów, cechujący się minimalizmem, ale jednocześnie wysoką płynnością działania, dobrą optymalizacją i porządkiem w interfejsie.

Poza niezbędnymi elementami posiada tylko aplikacje Google – Gmail, Chrome, Mapy, YouTube i kilka innych, w tym Sklep Play, z którego każdy może pobrać potrzebne mu programy czy gry.

Smartfony z czystym Androidem to:

  • smartfony firmy Google
  • telefony należące do programu Android One (Nokia, Motorola)
  • smartfony oferujące jedynie kosmetycznie zmodyfikowanego Androida (przede wszystkim Motorola, ale też OnePlus i Asus)

Jaki smartfon z czystym Androidem kupić? Ranking

Pojawia się pytanie, czy warto kupić telefon z czystym Androidem? Na pewno opłaca się to rozważyć. Czysty Android to płynniejsze działanie, większa funkcjonalność, szybsze aktualizacje, a także brak aplikacji, które dla wielu są po prostu zbędne.
A jaki telefon z Androidem One kupić?

Telefon z czystym Androidem: Motorola Moto G52

Motorola Moto G52 to elegancki telefon z Androidem 12 za lekko ponad 1000 zł. Spory wyświetlacz AMOLED z częstotliwością odświeżania 90 Hz gwarantuje bardzo dobrą jakość obrazu, co ucieszy użytkowników często oglądających filmy na telefonie. Na uwagę zasługuje bateria o pojemności 5000 mAh, dzięki której telefon może działać bez ładowania nawet przez dwa dni.


Smartfon z czystym Androidem do 1500 zł: Motorola Moto G82

Motorola Moto G82 to elegancki smartfon z Android 12. Duży ekran dotykowy wykonano w technologii OLED, a telefon wyposażono w 6 GB pamięci RAM oraz procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G. Na uwagę zasługuje tutaj bateria o pojemności 5000 mAh z błyskawicznym ładowaniem dzięki funkcji TurboPower™ 30. Telefon ma bardzo dobre aparaty: robi wyraźne zdjęcia nawet w słabym oświetleniu. Telefon jest kompatybilny z siecią 5G. Połączony przycisk zasilania i czytnik linii papilarnych umieszczony jest na boku urządzenia. Odblokowywanie telefonu jest więc całkowicie intuicyjne.

Telefony z Androidem w Komputronik.pl

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj więcej