Jaki telefon z przyciskiem SOS? Telefony z przyciskiem ratunkowym


Współczesne telefony komórkowe dla seniorów nie tylko umożliwiają rozmowę. Mogą też pomóc wezwać pomoc w nagłych wypadkach. Służy do tego przycisk SOS, który instalowany jest w niektórych modelach.

Wystarczy przytrzymać go kilka sekund w celu wysłania określonej wiadomości lub wywołania połączenia pod przypisany wcześniej numer, co niekiedy może nawet ocalić życie. Jest to szczególnie pożądaną funkcją w telefonach dla seniorów.

Sprawdźmy więc, jaki telefon dla seniora z przyciskiem SOS warto kupić.

Telefon z przyciskiem sos: Maxcom MM824

Maxcom MM824 to telefon z klapką, a więc bardzo poręczny i funkcjonalny. Tym bardziej, że wyróżnia go fakt zastosowania przez producenta dwóch wyświetlaczy – głównego 2.4 cala oraz dodatkowego 1.44 cala. Dzięki takiemu rozwiązaniu można bez rozkładania telefonu sprawdzić chociażby godzinę czy stan naładowania baterii. Poza możliwością prowadzenia rozmów można tutaj liczyć na naprawdę sporo funkcji dodatkowych. Maxcom MM824 posiada między innymi radio FM, kalkulator, kalendarz, latarkę, przycisk SOS czy aparat 2Mpix i łączność bezprzewodową Bluetooth.


Telefon z dobrą baterią: Alcatel 2019

telefon z przyciskiem SOSNie chcąc zastanawiać się nad wytrzymałością baterii, warto sięgnąć po Alcatel 2019. To telefon dla seniora z podstawką ładującą, dzięki której po pierwsze jest on zawsze w jednym miejscu, a po drugie zawsze naładowany i gotowy na nawet najdłuższą rozmowę. Dzięki dużym klawiszom oraz 2.4-calowemu ekranowi pozostaje bardzo prosty w obsłudze. Przycisk SOS znajduje się w widocznym miejscu na tylnym panelu, w razie konieczności można go bardzo szybko zlokalizować. W awaryjnych sytuacjach przydać może się również funkcja latarki.


Łatwy w obsłudze telefon z przyciskiem SOS: myPhone Halo Q+ (3G)

myPhone Halo Q+ (3G) to telefon z przyciskiem SOS dedykowany osobom starszym, dla których najważniejsza jest łatwość obsługi oraz długi czas pracy baterii (1400mAh). Komfort w prowadzeniu rozmów, odczytywania wiadomości oraz przeglądania Internetu gwarantują: wygodne przyciski, czytelny ekran oraz obsługa 3G. Dodatkowo ten telefon dla seniora wyposażony jest w takie udogodnienia jak latarka, radio oraz stację dokującą z funkcją ładowania, oraz możliwością zlokalizowania telefonu.


Telefon dla seniora z opaską SOS: Maxcom MM715 SOS

telefon z przyciskiem SOS

Klasyczny telefon dla babci lub dziadka o lekkiej i smukłej obudowie, dzięki czemu bezpiecznie leży w dłoni. Duży ekran i wysoka rozdzielczość gwarantują łatwą czytelność tekstów, a wygodna klawiatura bezproblemową obsługę. Oprócz przycisku SOS do szybkiego łączenia się ze wskazanym numerem telefonu dodatkowo w zestawie znajdziemy gadżet w postaci wodoodpornej opaski SOS.

Ponadto telefon wyposażony jest w klawisz I.C.E., który umożliwia w razie wypadku dostęp do najważniejszych informacji o użytkowniku. W tym telefonie dla seniora znajdziesz również takie udogodnienia jak: funkcja głośnomówiąca, kalendarz, latarka i radio FM.


Telefon dla seniora z klapką: myPhone Rumba

telefon z przyciskiem SOSIdealny dla seniora telefon z dużym wyświetlaczem oraz praktyczną latarką i łączem Bluetooth. Jego użytkownik nie musi sobie często zawracać głowę ładowaniem. Akumulator wystarcza nawet na tydzień użytkowania. Model ten to telefon z klapką. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Przede wszystkim ułatwia rozmowę, gdyż głośnik znajduje się bardzo blisko ucha. Dodatkowo chroni ekran przed uszkodzeniem, gdy telefon jest nieużywany. Na uwagę zasługuje czytelny ekran główny i duże, ergonomiczne klawisze. Do klawiszy można przypisać numer telefonu do osoby z książki adresowej. W ten sposób można szybciej nawiązać połączenie.

Jaki telefon z przyciskiem SOS? Telefony z przyciskiem ratunkowym
5 (100%) 2 głosów