Tania kamera sportowa na narty – RANKING

Zarówno miłośnicy sportów ekstremalnych, jak i osoby jeżdżące na nartach amatorsko, chętnie korzystają z możliwości udokumentowania niezapomnianych momentów. Do tego niezbędne są kamery sportowe, które w dzisiejszych czasach oferują wysoką jakość za przystępną cenę. Są wytrzymałe, nagrywają w wysokiej jakości oraz oferują wodoszczelność. Zastanawiasz się na co zwracać uwagę, wybierając sprzęt dla siebie? Zajrzyj do naszego poradnika Jak wybrać kamerę sportową. Zebrane przez nas praktyczne porady i wskazówki pomogą Ci dopasować konkretny model do swoich oczekiwań oraz uprawianego przez Ciebie sportu. Poniżej natomiast znajdziesz ranking kamer sportowych do 1000 zł.


Kamery sportowe do 1000 zł


Tania kamera sportowa – ranking

Różnorodność oferty producentów kamer sportowych jest niezwykle duża, więc każdy z pewnością znajdzie model odpowiadający na jego potrzeby oraz oczekiwania. Poza udogodnieniami dla narciarzy, dodatkowym wyposażeniem czy parametrami, wybrane modele różnią się przede wszystkim ceną. Oto kilka propozycji dla każdego, bez względu na zasobność portfela:

 • Tania kamera sportowa na narty: SJCAM SJ4000 WiFi
 • Kamera sportowa ze stabilizacją obrazu: Agfa Photo AC9000 Realimove Cam 4K
 • Kamerka sportowa na narty do 300 zł: EasyPix GoXtreme Enduro Black 4K
 • Tania kamerka sportowa z szerokokątnym obiektywem: SJCAM SJ8 Pro

Jaka kamera sportowa na narty?

Kamery sportowe ze względu na swój charakter są często wykorzystywane przez zapalonych sportowców i fanów ekstremalnych doznań. Jakość nagrań z najpopularniejszych modeli to Full HD oraz 4K, więc jest zdecydowanie satysfakcjonująca. Pracy w ciężkich warunkach takich jak śnieg, deszcz czy narażenie na upadki, sprzyja wytrzymała obudowa, dzięki której nie grożą jej awarie oraz uszkodzenia. Co więcej, może zapewnić jej również wodoszczelność sięgającą nawet 100 metrów.

Warto zwrócić uwagę również na sposób mocowania konkretnego modelu. Tania kamera sportowa na narty zostanie najprawdopodobniej przytwierdzona do kasku. Można również wzbogacić swój zestaw o dedykowane akcesoria takie jak wysięgnik lub specjalne szelki, dzięki którym nagrania zyskają inną, ciekawą perspektywę.

Jaka kamera na narty będzie ponadto dobrym wyborem? Taka, która:

 • Ma proste sterowanie – wiele kamer oferuje zaledwie kilka przycisków, które ułatwiają obsługę w trakcie jazdy na nartach – może być też sterowana głosowo lub na pilota
 • Ma dobrą żywotność baterii – zazwyczaj kamerka sportowa działa przez 2-3 godziny na jednym ładowaniu, zawsze też możesz podłączyć ją do powerbanka
 • Obsługuje pojemne karty pamięci – minimalna pojemność to 32 GB

Kamera sportowa w góry – na co zwrócić uwagę?

Specyfikację konkretnej kamery sportowej determinuje nie tylko wybrana dyscyplina, ale także jej przeznaczenie. Jaka kamera w góry będzie najlepsza? Zwróć uwagę przede wszystkim na:

 • Rozdzielczość otrzymywanego obrazu – obecnie najpopularniejsze są Full HD oraz 4K. Istotna jest tutaj także liczba klatek na sekundę. Minimum to 30 FPS.
 • Dodatkowe funkcje – to, jaka kamera sportowa do 1000 zł będzie dobrym wyborem, zależy między innymi właśnie od tego parametru. Popularna jest np. funkcja slow motion.
 • Obiektyw – szerokokątny to obecnie standard każdej dobrej kamery sportowej. Pozwala zobaczyć więcej na jednym ujęciu niż na standardowych zdjęciach.
 • Stabilizacja obrazu – zapewnia lepszą jakość obrazu i idealne ujęcia – bez rozmycia.

Zawodowcy, którym zależy na najwyższej jakości materiałach, docenią obecność zewnętrznego wejścia na mikrofon czy możliwość transmitowania na żywo. Hobbystycznym narciarzom lub snowboarderom z kolei przyda się funkcja GPS umożliwiająca monitorowanie przebytej trasy lub moduł Wi-Fi, ułatwiający zgranie nagranych materiałów na komputer po dniu pełnym wrażeń na stoku. Intuicyjny ekran LCD czy stabilizacja obrazu będą dodatkowymi atutami.


Popularne kamery sportowe


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (6 głosów)

Czytaj więcej