Tania kamera sportowa na narty – ranking TOP 5

03.11.2020 | autor: Wojciech Kulik | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Sporty ekstremalne cieszą się coraz większą popularnością. Poza przeżywaniem niezapomnianych chwil ludzie chcą je również dokumentować. Mimo tego, że większość społeczeństwa posiada w swojej kieszeni atrakcyjny sprzęt do rejestrowania obrazu w postaci smartfona, nie sprawdzi się on w bezwzględnie każdych warunkach. Duża lepsza może okazać się nawet tania kamera sportowa.

Jak wybrać kamerę sportową? Zobacz ranking, a w nim kamery sportowe, które warto kupić, wybierając się na narty lub snowboard?

Kamery sportowe do 1000 zł

Jaka kamera sportowa na narty?

Kamery sportowe ze względu na swój charakter są często wykorzystywane przez zapalonych sportowców i fanów ekstremalnych doznań. Jakość nagrań z najpopularniejszych modeli to Full HD oraz 4K, więc jest zdecydowanie satysfakcjonująca.

Pracy w ciężkich warunkach takich jak śnieg, deszcz czy narażenie na upadki, sprzyja wytrzymała obudowa, dzięki której nie grożą jej awarie oraz uszkodzenia. Co więcej, może zapewnić jej również wodoszczelność sięgającą nawet 100 metrów.

Warto zwrócić uwagę również na sposób mocowania konkretnego modelu. Tania kamera sportowa na narty zostanie najprawdopodobniej przytwierdzona do kasku. Można również wzbogacić swój zestaw o dedykowane akcesoria takie jak wysięgnik lub specjalne szelki, dzięki którym nagrania zyskają inną, ciekawą perspektywę.

Kamera sportowa w góry – na co zwrócić uwagę?

Specyfikację konkretnej kamery sportowej determinuje nie tylko wybrana dyscyplina, ale także jej przeznaczenie.

Zawodowcy, którym zależy na najwyższej jakości materiałach, docenią obecność zewnętrznego wejścia na mikrofon czy możliwość transmitowania na żywo.

Wspomniane udogodnienia nie będą jednak kluczowe dla hobbystycznych narciarzy lub snowboarderów. Im przyda się funkcja GPS umożliwiająca monitorowanie przebytej trasy lub moduł Wi-Fi, ułatwiający zgranie nagranych materiałów na komputer po dniu pełnym wrażeń na stoku. Intuicyjny ekran LCD czy stabilizacja obrazu będą dodatkowymi atutami.

Tania kamera sportowa – ranking

Różnorodność oferty producentów kamer sportowych jest niezwykle duża, więc każdy z pewnością znajdzie model odpowiadający na jego potrzeby oraz oczekiwania. Poza udogodnieniami dla narciarzy, dodatkowym wyposażeniem czy parametrami, wybrane modele różnią się przede wszystkim ceną. Oto kilka propozycji dla każdego, bez względu na zasobność portfela:

Tanie kamery sportowe do 1000 zł:

  • Tania kamera sportowa na narty: SJCAM SJ4000 WiFi
  • Solidna kamera sportowa na kask: SJCAM SJ6 Legend
  • Zaawansowana kamera sportowa ze stabilizacją obrazu: DJI Osmo Action
  • Szerokokątna kamera sportowa do 500 zł: SJCAM M20
  • Najlepsza tania kamera na kask 4K: GoPro HERO7 Silver

Co oferują droższe kamery sportowe?Najpopularniejsze kamery sportowe w Komputronik.pl

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj więcej