Tani uchwyt rowerowy na telefon. Polecane modele

Dziś już trudno rozstać się ze smartfonem, a tym bardziej jeśli wybieramy się na rowerowe wycieczki. W przypadku dłuższych eskapad, smartfon może posłużyć nam jako mapa i nawigacja, ale najlepiej mieć go wtedy przed oczami.

Jak w takiej sytuacji zapewnić sobie największy komfort, a urządzeniu odpowiednie bezpieczeństwo? Najlepszym wyborem jest sięgniecie po niedrogi uchwyt rowerowy na telefon.

Popularne uchwyty rowerowe

Accura Hold’n’roll ACC5112: uchwyt rowerowy na telefon

uchwyt rowerowy na telefonDobry uchwyt do telefonu w rozsądnej cenie. Specjalna konstrukcja uchwytu umożliwia zainstalowanie go na kierownicy o praktycznie każdej grubości. Nie musimy do tego używać specjalnych narzędzi, ponieważ śruby posiadają odpowiednie pokrętła. Uchwyt wyposażony jest w szczelny pokrowiec, który chroni nasz smartfon przed zachlapaniem. Na froncie ma przewodzącą powłokę, więc będziemy mogli bez przeszkód korzystać z ekranu dotykowego. Miękkie wnętrze pokrowca zabezpiecza go przed zarysowaniem.


Uchwyt na telefon do roweru: Tracer PB 20

uchwyt rowerowy na telefon

Dobrym rozwiązaniem chroniącym telefon jest wodoszczelny uchwyt rowerowy Tracer PB 20. Ma w zestawie wodoodporny pokrowiec i świetnie sprawdza się zwłaszcza wśród tych osób, które nie boją się jazdy w gorszych warunkach atmosferycznych – na przykład w czasie deszczu. Praktycznym rozwiązaniem jest w tym przypadku zawias kulowy, który umożliwia wygodną regulację kąta pochylenia uchwytu.


Accura Hold’n’roll ACC5111: uchwyt magnetyczny do telefonu

uchwyt rowerowy na telefonNieco nietypowe mocowanie rowerowe, które świetnie sprawdzi się nawet na bardzo długich wycieczkach. Na uwagę zasługuje dobra jakość materiałów i precyzja wykonania. Uchwyt może być zainstalowany na każdej kierownicy o średnicy do 5cm. Ma  obrotową głowicę, więc smartfon możemy ustawić w wielu kierunkach. Możliwe jest więc wygodne używanie nawigacji znajdującej się w telefonie. Neodymowy uchwyt magnetyczny do telefonu chroni go przed wysunięciem się podczas jazdy na nierównym terenie.


Uchwyt do telefonu: Mio Cyclo

uchwyt rowerowy na telefonKiedy chcesz aby uchwyt do roweru gwarantował absolutne bezpieczeństwo Twojego smartfona, to zwróć uwagę na Mio Cyclo. Ten model testowany był w tunelu aerodynamicznym, więc możesz być spokojny. Zapewnia dużą stabilność i odporność na wstrząsy. Jest solidny i dobrze trzyma smartfona – wykonany został z materiału dwudziestokrotnie mocniejszego niż aluminium. Specjalny zatrzask umożliwia montaż na większości kierownic rowerowych. Jest też niewielki i bez problemu można go wrzucić do małego plecaka, a nawet kieszeni w kurtce.


Quad Lock Universal Adapter V2: uniwersalny uchwyt rowerowy

uchwyt rowerowy na telefonJeśli nie znalazłeś uchwytu rowerowego dopasowanego dokładnie do twojego telefonu, optymalnym rozwiązaniem może okazać się uniwersalny adpater, taki jak Quad Lock Universal Adapter V2. Jest on kompatybilny z każdym uchwytem Quad Lock, więc nie napotkasz na żadne trudności w jego montażu.

Adaptera można używać z każdym urządzeniem posiadającym gładką powierzchnię, za pomocą taśmy 3M, która zapewnia doskonałą przyczepność do plastiku i metalu.

Jest cienki, lekki i wytrzymały i świetnie wykonany.