• Przegląd sprzętu

Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele

Sprzęt Apple – co dokładnie kryje się pod tą nazwą?


Apple to bez wątpienia jedna z najważniejszych firm w branży elektronicznej. Przeciętnemu użytkownikowi kojarzy się jednak z dość ograniczonym asortymentem. To oczywiście mylne postrzeganie rzeczywistości, ponieważ pod pojęciem sprzęt Apple kryje się naprawdę wiele urządzeń i akcesoriów.

Sprzęt Apple

Zdecydowanie najwyższą popularnością cieszą się bez wątpienia smartfony

Marka iPhone ma się doskonale, a kolejni jej przedstawiciele uważani są za jedne z najlepszych smartfonów na rynku. Obecnie flagowe modele to iPhone 7 i iPhone 7 Plus, które cechują się bardzo dużą wydajnością, świetnymi kamerami, szczegółowymi ekranami, a nawet wodoszczelnymi obudowami. Naturalnie cały czas sięgać można po nieco starsze, ale wciąż warte uwagi propozycje, szczególnego polecenia wart jest zwłaszcza iPhone SE z ekranem o przekątnej 4 cali, który uważany jest obecnie za najlepszego małego smartfona na świecie.

Przygotowaliśmy specjalny poradnik Jaki iPhone wybrać?

telefony

A skoro o smartfonach mowa to nie może zabraknąć dobrego ich uzupełnienia, a mianowicie smartwatchy

Omawiany producent oferuje tutaj Apple Watch dostępny w kilkudziesięciu wariantach. Różnią się one wielkością kopert, paskami, a także materiałami, z jakich zostały przygotowane. Przekłada się to do stylistykę, a także ceny i jednocześnie pozwala wybrać najbardziej odpowiedni wariant dla naszego gustu czy grubości portfela.

I chociaż duet smartfon + smartwatch dysponuje szeregiem możliwości, niektórzy wciąż stawiają na bardziej konserwatywne rozwiązania. Zaliczyć można do tego grona osoby, które muzyki wolą słuchać za pomocą dedykowanych temu odtwarzaczy multimedialnych. Modele iPod Touch, iPod Nano i iPod Shuffle wychodzą temu naprzeciw.

Inne cieszące się sporym wzięciem urządzenia mobilne to tablety

Tutaj omawiany producent również radzi sobie doskonale, a w sprzedaży znaleźć możemy kilka modeli o różnej charakterystyce. Wystarczy podać za przykład iPada Pro 12.9” LTE, iPad Pro 9.7″ LTE czy najmniejszego iPad mini 4 LTE. Te, a także inne z dostępnych tabletów występują w wariantach o różnej pojemności pamięci, dzięki czemu każdy dobrać może model dla siebie. Wszystkie iPady Pro dostępne są w naszym sklepie.

tablety1

Ważnym elementem oferty Apple są też laptopy

Ich ceny zaczynają się od około 4 000 złotych, a kończą na nawet 20 000 złotych. Producent daje zatem możliwość sięgnięcia po laptopy do codziennego użytku, jak również konstrukcja bardzo zaawansowane przystosowane do pracy z wymagającym oprogramowaniem. W każdym przypadku liczyć można na wysoką jakość wykonania.

Apple to także komputery PCiMac, Mac Pro czy Mac mini. I tutaj spodziewać można się sporego rozrzutu cenowego, niemniej w każdym przypadku są to komputery raczej do pracy niż zabawy.

Zobacz koniecznie poradnik Jak wybrać MacBooka?

Całości oferty dopełniają różnego rodzaju podzespoły i akcesoria. Apple przygotowuje między innymi dyski twarde, klawiatury, zasilacze do notebooków, torby, plecaki i pokrowce oraz z pozoru najdrobniejsze, ale często bardzo potrzebne kable, tasiemki i konwertery.

Źródło: Apple

Sprzęt Apple – co dokładnie kryje się pod tą nazwą?
5 (100%) 1 głosów