Jaki smartwatch do 500 zł wybrać? Ranking

Smartwatche uznawane są za gadżety stosunkowo drogie. W rzeczywistości rozpiętość cenowa jest jednak naprawdę szeroka i nie brakuje także modeli pozostających w zasięgu osób nieplanujących dużych wydatków. Jaki smartwatch do 500 zł kupić? Wbrew pozorom wybór mamy całkiem spory. Na początek zastanówmy się, jakie funkcje nas interesują, czy ma to być smartwatch do biegania, czy na przykład smartwatch z kartą sim? Sprawdźmy w poniższym zestawieniu, które smartwatche są bliskie ideałowi.

  • Smartwatch do 500 zł z pulsometrem: Garett GT18
  • Smartwatch dla seniora: Garett GPS3
  • Smartwatch do 300 zł: Garett G26
  • Smartwatch dla dziecka: Garett Kids2 – niebieski
  • Smartwatch do 200 zł: Technaxx TG-SW1

Smartwatch do 500 zł z pulsometrem: Garett GT18

smartwatch do 500 złGarett GT18 to smartwatch z pulsometrem, jeden z najbardziej zaawansowanych modeli w omawianym przedziale cenowym, nie tylko z racji opcji mierzenia pulsu. Garett GT18 współpracuje z systemami Android i iOS mogąc prezentować powiadomienia, jest w stanie pełnić rolę zestawu głośnomówiącego (wbudowany mikrofon i głośnik), pozwala też zarządzać odtwarzaczem muzycznym i aparatem w smartfonie, a nawet mierzyć temperaturę ciała użytkownika. Całości dopełnia odporna na zachlapanie obudowa oraz wymienna bransoletka.


Smartwatch dla seniora: Garett GPS3

smartwatch do 500 złCzy wiesz, że smartwatch może pomóc Ci w opiece nad osobą starszą? Garett GPS3 wyposażony został w powiększony i bardzo czytelny wyświetlacz. Ma też intuicyjne menu oparte na ikonach. Sprzęt umożliwi Ci stały kontakt z osobą starszą. Nie będzie musiała szukać telefonu – kontakt będzie miała stale na ręce. Urządzenie posiada też tak przydatne funkcje jak czujnik upadku, przypomnienie o konieczności wzięcia lekarstw, czy głosowe odczytywanie godziny. Możesz też w każdej chwili sprawdzić lokalizację właściciela tego smartwatcha.


Smartwatch do 300 zł: Garett G26

smartwatch do 500 złDobry smartwatch do 300 zł. Osoby zainteresowane modelem o atrakcyjnej stylistyce, powinny zwrócić na niego uwagę. Metalowa bransoletka nadaje urządzeniu elegancji, ale wedle preferencji można wymienić ją na skórzany pasek. Garett G26 współpracuje ze smartfonami pracującymi na systemach Android i iOS, ale dzięki miejscu na kartę SIM może działać także niezależnie. Sporym, pozytywnym zaskoczeniem jest tutaj wbudowany aparat. Wyświetlacz nie jest okrągły, dzięki czemu ma nieco większą przekątną 1,54 cala.


Smartwatch dla dziecka: Garett Kids2 – niebieski

smartwatch do 500 złPlanujesz kupić smatwatch na prezent dla dziecka? Ten model to strzał w dziesiątkę. Garett Kids2 to smartwatch z GPS, czyli modułem dzięki któremu rodzice mogą być spokojni o swoją pociechę. Lokalizator nie tylko pozwala zobaczyć na mapie dokładne położenie dziecka, ale też wyznaczyć teren, na którym powinno się bawić. Gdy wyjdzie poza jego granice, na smartfona taty lub mamy automatycznie trafi powiadomienie. Smartwatch dla dzieci ma też wbudowany mikrofon, pozwalający dziecku kontaktować się z rodzicami. Specjalny przycisk SOS pozwala natomiast szybko powiadomić o niebezpieczeństwie.

Więcej o smartwatchach dla dzieci dowiesz się w poradniku: Jak wybrać zegarek dla dziecka z GPS?


Smartwatch do 200 zł: Technaxx TG-SW1

smartwatch do 500 złSzukasz dobrego sprzętu w rozsądnej cenie? Ten model to doskonały smartwatch do 200 zł. Łączy się on ze smartfonem za pomocą modułu Bluetooth 3.0. Dzięki temu możesz m.in. sterować odtwarzaczem muzycznym, odbierać informacje o wiadomościach, czy sterować aparatem. Smartwatch umożliwi też synchronizację kontaktów, wiadomości i ostatnio wyświetlanych połączeń. Interesującą funkcją jest też monitorowanie snu – jego zapis i analiza cykli. Smartwatch da nam również funkcje krokomierza i licznika kalorii.


Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.