Jakie słuchawki bezprzewodowe do biegania? TOP 5

Bieganie to obecnie jedna z bardziej lubianych przez Polaków aktywnych form spędzania czasu wolnego. Jakie słuchawki wybrać, aby dodatkowo zmotywować się do treningów i czerpać z nich jeszcze więcej przyjemności?

Sportowcy najczęściej wybierają słuchawki bezprzewodowe, pozwalające cieszyć ulubioną muzyką podczas pokonywania kolejnych kilometrów. Jakie słuchawki bezprzewodowe do biegania będą najlepsze i o czym należy pamiętać przy ich wyborze? Zobacz nasze propozycje:

  • Słuchawki do biegania – jakie powinny być?
  • Tanie słuchawki bezprzewodowe do biegania: CA Verde CA-1719 APT-X
  • Słuchawki bluetooth douszne: Samsung Level Active
  • Dokanałowe słuchawki do biegania: Creative Outlier Sports
  • Dobre słuchawki bezprzewodowe do biegania: Bose SoundSport Free
  • Słuchawki kostne do biegania: AfrerShokz Trekz Titanium

Słuchawki do biegania – jakie powinny być?

Słuchawki do biegania bluetooth powinny być przede wszystkim wygodne i dobrze dopasowane do uszu. Muszą też oferować stabilne połączenie bezprzewodowe i być odporne na wilgoć oraz wodę – to pozwoli prowadzić intensywne treningi, podczas których pot leje się strumieniami, jak również uprawiać jogging w deszczu.

  • wygoda,
  • dopasowane do uszu,
  • stabilność połączenia bezprzewodowego,
  • odporność na wilgoć i wodę.

Trzeba także wiedzieć, że gdy chodzi o słuchawki do biegania nauszne raczej odpadają, ponieważ są cięższe i mniej wygodne, a utrzymanie ich na miejscu stanowi nie lada wyczyn. Lepsze będą więc douszne/dokanałowe.

Przeczytaj również artykuł Jak zacząć biegać? Przydatne akcesoria do biegania

Tanie słuchawki bezprzewodowe do biegania: CA Verde CA-1719 APT-X

słuchawki bezprzewodowe do bieganiaNasze zestawienie otwierają niedrogie, bo kosztujące około 100 złotych słuchawki bezprzewodowe douszne, które powstały z myślą o osobach, lubiących od czasu do czasu pobiegać na świeżym powietrzu lub na bieżni. Moduł Bluetooth 4.1 z aptX zapewnia stabilne połączenie i dobrą jakość sygnału, a zielonkawy przewód na szyję jest elastyczny i przyjemny dla skóry. Wypada jeszcze dodać, że CA Verde CA-1719 APT-X to słuchawki do biegania z mikrofonem, co oznacza możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych.


Słuchawki bluetooth douszne: Samsung Level Active

słuchawki bezprzewodowe do bieganiaSamsung Level Active to słuchawki bluetooth douszne dla sportowców. Dzięki silikonowym wkładkom w trzech rozmiarach oraz nakładkom dousznym i zausznym, pozostają na swoim miejscu nawet podczas bardzo intensywnego treningu. Pokrywająca je powłoka P2i sprawia, że ciecz jest skutecznie blokowana. Dużym atutem tego modelu jest również czas pracy przekraczający 5 godzin, a ciekawostką przycisk Level do współpracy z aplikacjami Samsunga, pozwalającymi monitorować aktywność i przyspieszać osiąganie celów.


Dokanałowe słuchawki do biegania: Creative Outlier Sports

słuchawki bezprzewodowe do bieganiaBardzo lekkie, bardzo wytrzymałe, a zarazem bardzo dobrze brzmiące, dokanałowe słuchawki do biegania bluetooth. To właśnie Creative Outlier Sports, których charakterystyka powinna przypaść do gustu biegaczom, ale też wszystkim innym sportowcom. Pot nie robi na nich wrażenia, silikonowa konstrukcja nie drażni skóry, a jedno naładowanie ich akumulatora jest w stanie zagwarantować aż 11 godzin pracy. Dobre przetworniki dają radość ze słuchania muzyki, a zintegrowany mikrofon pozwala prowadzić rozmowy.


Dobre słuchawki bezprzewodowe do biegania: Bose SoundSport Free

słuchawki bezprzewodowe do bieganiaBose SoundSport Free to wysokiej klasy słuchawki do biegania bezprzewodowe – i to tak całkowicie, bo na zestaw składają się jedynie dwie niezależne słuchawki. Nie ma kabelka, który ocierałby się o szyję, więc można totalnie zanurzyć się w treningu z ulubioną muzyką i zapomnieć, że ma się je w uszach. Tym bardziej, że dzięki silikonowym wkładkom doskonale dopasowują się do uszu. Są również odporne na wilgoć, zapewniają stabilną łączność BT, a jakością dźwięku praktycznie deklasują większość rywali.


Słuchawki kostne do biegania: AfrerShokz Trekz Titanium

słuchawki bezprzewodowe do bieganiaNa deser zostawiliśmy ciekawostkę, którą są słuchawki kostne. Zamiast do uszu AfterShokz Trekz Titanium zakłada się na uszy, wykorzystując technologię przewodzenia kostnego – przesyłającą dźwięki w postaci lekkich wibracji przez kości policzkowe. Dzięki temu rozwiązaniu można słuchać muzyki podczas treningu, ale nie jest się odciętym od świata zewnętrznego. Wystarczy połączyć te wygodne słuchawki do biegania z MP3, a najlepiej z telefonem – podwójny mikrofon umożliwia też prowadzenie rozmów.

Więcej o słuchawkach kostnych dowiesz się z poradnika: Jak wybrać słuchawki z przewodzeniem kostnym?


Wojciech Kulik

Analog man in a digital world. Uwielbia pisać o nowych technologiach – szczególnie takich, które mają realny wpływ na ludzkie życie. Podziwia ich twórców.
W poszukiwaniu odpowiednich znaków szusuje palcami po klawiaturze od 2010 roku. W wolnych chwilach nie gardzi sportem i dobrą książką.

Jakie słuchawki bezprzewodowe do biegania? TOP 5
3.7 (73.33%) 3 głosów