Przegląd rozwiązań sieciowych Asus – mamy je wszystkie!

29.04.2021 | autor: Mariusz Ignar | Przeczytasz w 6 minut
Zwiększ rozmiar tekstu

Urządzenia sieciowe są obecnie wykorzystywane niemal wszędzie. W domach, mieszkaniach, czy biurach – wszędzie tam znajdziemy chociażby router umożliwiający dostęp do Internetu mieszkańcom lub pracownikom. Kategoria tych produktów jest jednak bardziej obszerna i można wśród nich wyróżnić również systemy Mesh, karty sieciowe, wzmacniacze sygnału, ale również specjalnego przeznaczenia routery gamingowe.

ASUS w swoim portfolio posiada szeroki wachlarz urządzeń, których zadaniem jest zapewnienie możliwie najlepszego i najbezpieczniejszego korzystania z sieci Internet. Przyjrzymy się wybranym produktom i jeśli nie wiesz, co wybrać – ułatwimy Ci wybór.

Spis treści:

Urządzenia sieciowe Asus – dlaczego warto?

Decydując się na zakup jakiegokolwiek sprzętu zwykle zwracamy uwagę na markę. Trudno się z tym spierać – tak po prostu jest, że do znanych marek mamy automatycznie większe zaufanie. Asus dzięki temu, że jest często uznawany przez klientów w wielu innych kategoriach sprzętowych, jest obecnie także jednym z liderów na rynku urządzeń sieciowych.

Nieodłącznym elementem wpływającym na sukces danej marki jest wysoka jakość oferowanych produktów. To oczywiste, że zwykle oczekujemy od zakupionego sprzętu niezawodności i ogólnego pozytywnego wrażenia z użytkowania. Katalog produktów Asus oferuje urządzenia na każde potrzeby.

asus sieć dom

Rozwiązania sieciowe Asus

W ofercie ASUS znaleźć można sprzęt do małych mieszkań, w których infrastruktura sieciowa nie musi być mocno rozwinięta, gdzie wystarczy jeden router WiFi. Domy, w których mogą znaleźć się routery gamingowe Asus. Biura, gdzie sieć wymaga równie stabilnego i bezpiecznego połączenia – a której obsługa jest jednocześnie łatwa.

Router z WiFi 6

Standard WiFi 6 (oznaczany również jako WiFi ax) to nowość w świecie technologii. Dzięki niemu możliwe jest osiąganie wysokich prędkości przesyłu danych nawet, jeśli w sieci pracuje jednocześnie wiele urządzeń. Generalnie WiFi 6 to przyszłość i należy się z tym pogodzić. Standard ten, choć nowy, staje się coraz powszechniejszy i wybierając router warto spojrzeć na tę kwestię przyszłościowo – zdecydować się na urządzenie obsługujące WiFi ax. Oto routery Asus, którym warto się przyjrzeć w tej kategorii.Router domowy

Routery, które posiadamy w domu to zwykle urządzenia dostarczone przez dostawcę internetu. Świadomi użytkownicy często jednak decydują się na zastosowanie czegoś innego, niż otrzymali przy podpisaniu umowy. Tak, czy inaczej – jaki wybrać router WiFi? Asus ma wiele propozycji.
Router z VPN

Nie podlega wątpliwości, że bezpieczeństwo w sieci jest jedną z najważniejszych, jeśli nie najważniejszą kwestią podczas poruszania się po Internecie. Rozwiązaniem, które pozwala w pewnym stopniu stać się anonimowym w sieci jest VPN (Virtual Private Network). Pozwala ono zwiększyć ochronę dzięki szyfrowaniu połączeń.

Asus oferuje routery z obsługą Instant Guard. Jest to funkcjonalność idealna dla osób, które nie posiadają konkretnej wiedzy z zakresu działania sieci, a chcą chronić swoją prywatność.

Instant Guard za jednym kliknięciem (bez konieczności rejestracji lub subskrypcji) tworzy bezpieczne połączenie na linii: wybrane urządzenie – publiczny hotspot – Twój router WiFi Asus.


Routery gamingowe Asus

Kiedyś – nie do pomyślenia, że określenie sprzętu jako “gamingowy” będzie funkcjonować również w kontekście routerów. Dziś jednak technologia jest na tyle rozwinięta, że routery specjalnego przeznaczenia nie są ani trochę zaskakujące. Gracze znają swoje potrzeby względem urządzeń sieciowych, a wśród nich należy wymienić między innymi obsługę QoS (nadawanie priorytetu dla gier), obsługę pasma 5GHz, które gwarantuje brak zakłóceń przy jednoczesnym połączeniu wielu urządzeń, technologię MU-MIMO oraz wydajny procesor.routery gamingowe asus

Systemy mesh Asus

Popularne jest również określenie “sieć kratowa”. Jest to swego rodzaju łańcuch urządzeń, których odpowiednie rozmieszczenie w domu lub mieszkaniu tworzy jedną sieć. Dzięki systemowi mesh można objąć zasięgiem cały obszar, który jest wykorzystywany przez mieszkańców. W przypadku alternatywnych wzmacniaczy sygnału (tzw. repeatery) system mesh nie wymaga od użytkownika przełączania się pomiędzy wieloma sieciami.Wzmacniacze sygnału

Problem z zanikającym zasięgiem Internetu? Każdy to zna. Brak odpowiedniego sygnału zwykle jest spowodowany konstrukcją samego budynku, w którym znajduje się router WiFi. Asus w swojej ofercie posiada urządzenia, które pozwalają uporać się z tym kłopotem.

Za grube ściany, czy też stropy potrafią skutecznie osłabić jakość połączenia z Internetem – z pomocą przychodzą wzmacniacze sygnału, czyli proste konstrukcje w niewygórowanych cenach, które umożliwiają połączenie się z siecią na drugim końcu mieszkania/domu, w którym zwykle brakuje Internetu.


Karty sieciowe

Obecnie zdecydowana większość urządzeń posiada wbudowaną kartę sieciową – to właśnie dzięki niej możliwe jest połączenie się z siecią Internet na konkretnym urządzeniu. Karty sieciowe możemy kategoryzować ze względu na ich typ – zewnętrzne (interfejs: USB) oraz wewnętrzne (interfejs: PCI-E). Prym wiodą karty sieciowe, które umożliwiają komunikację bezprzewodową (WiFi).


Może Cię również zainteresować:

Autor
Mariusz Ignar
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej


Polecane produkty

HP Neverstop Laser 1200w Mono USB AirPrint™ WiFi
Cena od 1 199,00zł
HP Ink Tank 315 Kolor Atrament USB
Cena od 599,00zł
HP 652 kolor F6V24AE
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 1.8m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.5m czarny
Sprawdź cenę!
HP 652 czarny F6V25AE
Sprawdź cenę!
HP 650 czarny CZ101AE
Sprawdź cenę!
Kingston SSD A400 480GB
Cena od 229,00zł
Accura Tule ACC-M1015
Sprawdź cenę!
Accura Napa ACC-M1204
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura ToledoPro ACC-K1414
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 0.9m
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA 0.5m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura VGA - HDMI
Sprawdź cenę!
Accura USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura USB 3.0 - USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura Ring ACC5115 black
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 3.0m
Sprawdź cenę!
Kingston DataTraveler 100 G3 32GB USB 3.0
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA III 0.5m metalowe zatrzaski
Sprawdź cenę!
CA Office Skytop CA-1208
Sprawdź cenę!
HP 650 kolor CZ102AE
Sprawdź cenę!
Accura Premium kat5 5.0m szary
Sprawdź cenę!
Accura Premium 2.0m szary
Sprawdź cenę!
Accura Zion ACC-M1009 Silent
Sprawdź cenę!
Accura Premium miniJack 1.2m
Sprawdź cenę!
Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB 100R Class 10 UHS-I
Sprawdź cenę!
Accura Vista ACC-K1411
Sprawdź cenę!
HP 301 czarny CH561EE
Sprawdź cenę!
Accura Triple 17W AccuQuick
Sprawdź cenę!
Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I
Sprawdź cenę!
Accura Premium VGA
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 3.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Light 30W AccuQuick 3.0
Sprawdź cenę!
Accura Premium DVI/D 1.8m
Sprawdź cenę!