Ranking zasilaczy do komputera. Najlepsze zasilacze 500W, 600W i 700W

Zasilacz to ważny element w komputerze, jeśli poważnie myślimy o bezpieczeństwie innych podzespołów, stabilnym działaniu lub nie za głośnym działaniu całego peceta. Warto dobrze zaplanować jego wybór, a żeby go ułatwić przygotowaliśmy ranking zasilaczy do komputera.

W większości standardowych zestawów wystarczy zasilacz 500W. Taki model poradzi sobie z podzespołami ze średniej półki, a nawet pozwoli na podkręcenie podzespołów lub późniejszą modernizację sprzętu.

Wydajny komputer nie obejdzie się bez mocniejszego zasilacza. Wówczas warto zainwestować w dobry zasilacz 600W. Powinien on sprostać nowoczesnemu komputerowi do gier, a nawet oferować dodatkowy zapas mocy do podkręcenia podzespołów.

Jak wybrać zasilacz do komputera? W naszym zestawieniu znajdziesz najlepsze zasilacze 500W i zasilacze 600W z różnych segmentów cenowych. Zarówno podstawowe modele dla tanich zestawów, jak i lepsze modele dla graczy.

Jaki zasilacz do komputera? Najważniejsze cechy

Mniej doświadczeni klienci mogą mieć problem z wyborem dobrego modelu. Wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane zdanie. Zanim przedstawimy właściwy ranking zasilaczy, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów, które ułatwią wybór odpowiedniej konstrukcji.

  • Moc zasilacza – maksymalną moc, którą zasilacz może dostarczyć do podzespołów. Im wydajniejsze podzespoły, tym większej wymagają energii.

Sprawdź Kalkulator moc zasilacza. Jak dobrać zasilacz do komputera?

  • Standard zasilacza – większość komputerów korzysta z zasilaczy typu ATX. W mniejszych obudowach stosowane są modele typu SFX lub TFX.
  • Sprawność energetyczna – każdy zasilacz wykazuje straty energii. Im wyższa sprawność tym mniejsze straty i mniej generowanego ciepła. Parametr zwykle oznaczany certyfikatami 80 PLUS – np. 80 PLUS Bronze lub 80 PLUS Gold.
  • Zabezpieczenia – przeciwdziałają uszkodzeniu jednostki i komputera. W niektórych modelach to tylko podstawowe mechanizmy, ale lepsze modele oferują pełny komplet zabezpieczeń.
  • Wtyczki zasilające – podzespoły wymagają podłączenia zasilania za pomocą specjalnych wtyczek. Warto zwrócić uwagę na typ i ich ilość.
  • Typ okablowania – najtańsze modele mają wszystkie wiązki podłączone na stałe. Lepsze jednostki wyróżniają się modularną lub częściowo modularną budową, a te pozwalają odłączyć nieużywane przewody.
  • Chłodzenie – do chłodzenia elektroniki zasilacza producenci zwykle wykorzystują wentylator (średnica 120 lub 140 mm), który może działać z różną głośnością. Przy mniejszym obciążeniu może automatycznie zmniejszać prędkość, a nawet zostanie wyłączony i nie będzie generować szumu. Niektóre modele zasilaczy są chłodzone półpasywnie (przy mniejszym obciążeniu wentylator zostaje wyłączony) lub całkowicie pasywnie (bez użycia wentylatora).

Więcej w poradniku: Jaki zasilacz do komputera? Jak wybrać zasilacz ATX?


Ranking zasilaczy do komputera 500W

Jaki zasilacz 500W? Wybraliśmy najciekawsze zasilacze 500W z różnych segmentów cenowych, które pozwolą na budowę nowoczesnego komputera do domu, w pracy lub do grania.






Zasilacze do komputera 500W


Ranking zasilaczy komputerowych 600W

Jaki zasilacz komputerowy 600W będzie najlepszym wyborem? Wszystko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na zakup. W segmencie do 200 złotych trudno znaleźć zasilacz do komputera 600W godny polecenia, więc polecamy tutaj wybór modelu o mocy 500W. W niższej cenie trudno będzie również znaleźć dobry zasilacz 600W 80 PLUS Gold.






Zasilacze komputerowe 600W


Ranking zasilaczy komputerowych 700 W

Jesteś w trakcie składania potężnego PC-ta, jednak potrzebujesz zasilacza komputerowego, który to wszystko zasili? Model o mocy 700 W z pewnością sprosta Twoim wymaganiom, a nawet otrzymasz trochę mocy w zapasie, na przyszłe modernizacje. Zasilacze w tej kategorii występują w różnych przedziałach cenowych, a najtańszy kupisz już do 200 złotych. Sprawdź ranking zasilaczy 700 W, który dla Ciebie przygotowaliśmy.






Może Cię zainteresować:

Autor
Mariusz Ignar
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.1/5 (7 głosów)

Czytaj więcej