Ranking telewizorów – jaki telewizor wybrać w 2024 roku?

Ranking telewizorów

Telewizory są jednymi z podstawowych urządzeń wyposażenia w naszych domach. Dostarczają nam rozrywki oraz są źródłem informacji ze świata. Kupując telewizor, zależy nam, by posłużył jak najdłużej, dlatego wybierając urządzenie, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Wybraliśmy najlepsze telewizory, które mają dobre opinie i są dostępne w przystępnym budżecie – różnią się stopniem zaawansowania oraz funkcjami. Warto również przeczytać nasz poradnik Jaki telewizor wybrać, by poznać najważniejsze cechy i parametry telewizorów dostępnych na rynku. Prezentujemy również ranking telewizorów, który zawiera produkty różnych marek i z różnych półek cenowych, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Spis treści: 


Chętnie wybierane telewizory


Ranking telewizorów. Jaki telewizor kupić w 2024 roku?

Poniżej przedstawiamy 10 modeli telewizorów, które naszym zdaniem warto kupić. Znajdziecie w nim zarówno najpopularniejsze rozmiary, czyli telewizor 55 cali oraz telewizor 65 cali, ale są także inne propozycje. Oferują one różne możliwości, ale są one adekwatne do ceny, którą trzeba zapłacić. Oto nasz ranking telewizorów.
Jaki telewizor wybrać?

Poznałeś już ranking telewizorów, a więc warto przyjrzeć się jeszcze najważniejszym parametrom, na które dobrze jest zwrócić uwagę przy wyborze telewizora.

  • Rozmiar telewizora – nie ma jednej recepty na to, jaki rozmiar telewizora wybrać. Zależy to przede wszystkim od odległości, z której będziemy oglądać nasz nowy telewizor. Pod uwagę należy wziąć także jego rozdzielczości. Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszym poradniku jak dobrać rozmiar TV?
  • Rodzaj ekranuLCD czy OLED? Pierwszy to wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który do działania potrzebuje podświetlenia. Najlepiej wybrać podświetlenie całej powierzchni ekranu diodami LED. Jego odmianą jest ekran QLED, dodatkowo wykorzystujący kropki kwantowe. Świetnie sprawdzi się w jasnych pomieszczeniach. Telewizory OLED korzystają z organicznych diod LED, które emitują światło i nie potrzebują dodatkowego podświetlenia. Oferują między innymi nieskończony kontrast i bardzo dobre odwzorowanie kolorów.
  • Rozdzielczość – obecnie warto zwrócić uwagę na telewizory Full HD lub Ultra HD, czyli 4K. Pierwsza lepiej sprawdzi się w przypadku oglądania telewizji, na przykład naziemnej czy „kablówki”, a druga lepsza będzie, gdy częściej oglądacie filmy w wysokiej jakości (na przykład z odtwarzacza Blu-ray czy serwisów streamingowych) lub granie na konsoli.
  • Funkcje Smart TV – posiada je większość nowoczesnych telewizorów. Smart TV to w skrócie zainstalowany system operacyjny, który pozwala na korzystanie z różnych aplikacji – najczęściej serwisów VOD, ale także portali społecznościowych czy przeglądarki internetowej.
  • Technologia HDR – dzięki niej obraz wyświetlany na ekranie jest bardziej realistyczny i szczegółowy. Ta funkcja sprawia, że zwiększa się różnica pomiędzy ciemnymi i jasnymi tonami. Najlepszy efekt widoczny będzie w telewizorach z wysoką rozdzielczością, kontrastem i jasnością.
  • Złącza – większość nowych modeli ma wszystkie niezbędne porty, ale jeśli korzystacie z wielu urządzeń podłączanych do telewizora to szczególną uwagę warto zwrócić na liczbę portów HDMI. Ważne mogą okazać się także gniazda typu USB, LAN (do podłączenia Internetu) oraz możliwość obsługi Wi-Fi.

Chętnie wybierane telewizory


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Justyna Dopierała
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (1 głos)

Czytaj więcej